استخاره و جفر


استخاره و کسی اطلاعات در باب آینده اغراد و امور و کارها از قدیم  در جوامع بوده است .انسانها  بسته به موقع اجتماعی و …معمولا نسبت به رویدادها و حوادث آینده همیشه نگرانند لذا دنبال روشهائی هستند که خواسته ها و امیال شان را در باب کنجکاوی به فرداها برآورده و ارضاء نماید .این خودنیازی کلی و همیشگی در افراد می سازد .لذا دنبال راه حلها وروشهامی گردند .لذا افرادی که دارای چنین توانی هستند معمولا مورد توجه قرار می گیرند .این توان معمولا در اهل زهد و پاک و عارف و ..زبادتر دیده شده .و می شود پس بدیهی است ظاهرا در این خصوص باید روشهای مختلفی وجود داشته باشد  . مثلا در همه ادیان از ین روشها  بحث شده و  موجود است یهودیان توسط کاهنان سعی می کردند به نوعی آینده را پیشگوئی کنند و در برخی جوامع نیز ستاره شناسی بوده است و در برخی ممالک از طریق حرکت ستاره ها پیش بینی آینده افراد را می کردند.کف بینی و چهره شناسی و استفاده از چوب ، سکه و فال قهوه ونخود و رمل و طاس و.جن و روح در خود فرورفتن یا سیر و مکاشفه و..روشهایی  متنوع و گوناگون از این پدیده است .در دورانهایی جادوگری در جوامع اروپائی ، در  میان جوامع افریقایی و یا در بین سرخ پوستها و هندیها روشهای دیگر بوده و در بین مسلمانان قرآن و جفر و غلوم غریبه و در میان  ایرانیان عادی استفاده از کتاب دیوان حافظ معمول است.

،  برطبق سوابق و منابع موجود  پنج علم  وحود دارد که از جمله علوم غريبه  اند كه از درسترس مردم مخفي و پنهان است و آن را خمسه مُحتحبه نامند. و آن پنج علم عبارتند از: كيميا، ليميا، هيميا، سيميا، ريميا و (كلمه سر) رمز آن علوم است. هر حرفي اشاره به علمي است. ما در اينجا توضيحات هر يكي از علوم را از كتاب جلد دوم مائدة يا فرحة الروح، ص 19 نقل مي‏كنيم، او هم به نقل از كتاب تحفه حكيم بيان نموده است به قلم مي‏آوريم:
1- علم صناعت (علم كيميا): علمي است كه بوسيله آن مي‏توان قواي اجرام معدني بعضي را به بعض ديگر تبديل كرد. مثلاً بوسيله اين علم مي‏توان طلا و نقره را از فلزات جدا كرد.(2))
2- علم ليميا: (علم طلسمات): علمي است كه بوسيله آن روح در بدن ديگري انتقال دهند. كيفيّت تمزيج قواي فاعله عاليه با مفعوله سافله تا فعل غريب از آن حادث گردد.
3- علم هيميا: علمي است كه بوسيله آن سيارات هفتگانه را مي‏شناسند و در اثر آن شناخت بوسيله ستاره‏هاي هفتگانه در زمين تصرف بروند (ي‏كنند و كارهاي عجيب و غريب در روي زمين انجام مي‏دهند. از جمله بوسيله آن علم جنّيان را تسخير مي‏كنند.(3)
4- علم سيميا: علمي است كه انسان بوسيله يادگيري آن قدرت براي انجام كارهاي خارق العاده پيدا مي‏كند.(4)
5- علم ريميا: علم شعبده است و آن عبارت است از معرفت قواي جواهر ارضيّه و مزاج آنها در يكديگر تا از آنها قوّتي حاصل شود كه از آن قوّة فعل غريب صدور يابد.(5)
علمي است كه از آن در هر جا كه بخواهند مي‏توانند در يك لحظه مانند طي الارض).(6

شیوه یادگیری علوم غریبه به روایت اکثر منابع موجود

راي بدست آوردن اين علم چه بايد كرد!؟این روشها توسط بسیاری از مدعیان بیان و ترویج می شود اما مورد تایید مانیست .دقت هم بکنید  این دستورات در خود تناقض و شرک هم زیاد دارد.:.
بايد بدانيد كه براي آموزش هر علمي بايد طبق دستوارت و راه و روش هاي ان پيروي كرد. براي بدست اوردن ثمره هاي اين علم بايد به نكات زير توجه نماييد.
1- اعتقاد به خدا كه همه چيز و همه كار با اذن او انجام مي گيرد
2- بايد از فرد عاملي اجازه عمل دريافت كنيد
3- عبادت و رياضت و هركاري به شما دستور داده شد در نهايت صداقت و خلوص نيت و درستي انجام دهيد
4- هميشه طاهر و پاك باشي و از غيبت و دروغ پرهيز كني و دل كسي را نرنجاني
5- در نوشتن تمام طلسمات و اوراد و تعويذات بايد سمت قبله نشسته و از سوي خدا طلب فرج هر مطلبي را بكني
6- هرگز اين علم را براي طلب دنيا نياموز و مورد استفاده شخصي خود قرار ندهي
7- هميشه يقين داشته باش كه اين علم بسيار مهم و موثر بوده و خواهد بود و پس بايد قدر اين علم را دانست
8- هرگز اين علم را به نااهل و جاهل نياموز
9- هر كاري را با توكل به خدا شروع كن
10- براي طلسمات بغض و جداي طلسم را بروي پاي چپ گذاشته و ترشي جات مزه كن و پشت به قبله باش و در خيال خود انها را در كدورت و بغض و دعوا و جدايي فرض و تصور كن (تصورات بايد قوي و هيجاني و شور انگيز باشد)
11- براي طلسمات دوستي و محبت و غيره طلسم را بروي پاي راست گذاشته و شيرين نجات مزه كن و رو به قبله باش و در خيال خود انها را در صلح و دوستي و صف تصور كن (تصورات بايد قوي و هيجاني و شور انگيز باشد)
12- به روز دعاها و ساعات شبانه روزي ان توجه و عمليات طلسم نويسي را در ساعت و روز خود انجام بده (اصليترين و مهمترين و مواثرترين جزء كه كمتر كسي به ان توجه مي كند)
13- در يك مكان خلوت و بي سر صدا و ارام بنشينيد و حواس و ذهنتان جمع عمل خود باشد
14- از موكلين و خادمين روز و ساعتهل كمك و انها را قسم به طلسمات دهيد و ياري بجوييد
15- به حروف ابجد كبير و صغير و غيره اشنا باشيد و رمز بدست اوردن طوالع را بدانيد و قبل از طلسم نويسي طالع شخصها را در اورده و با خلق و طبايه و عناصر وغيره انها اشنا باشيد
16- به چهار طبع مطلوبين اشنا و انها را در بياوريد و بدانيد كه از كدام طبع پيروي مي كنند
17- اصل نام شناسنامه اي مادرو اسم طرفين را داشته باشيد نه اسامي مستعار
18- ساعتها و روزها و هفته ها را براي اشخاص دراورده و بدانيد براي چه زماني چه طلسمي خوب است در غيز اين صورت برعكس عمل خواهد شد و مطلوب، مغلوب خواهد شد
19- به نحس و سعد بودن ايام و ساعتها اشنا باشيد
20- بخورات را شناساي و بدانيد كه هر طلسمي يك بخور مخصوص به خود دارد البته بطور كلي
21- 3 بار در اول و 3 بار در اخر طلسم نويسي صلوات و درود و گفتن لاحول ولا.

اما چنان که گفتیم این کارها همه برباد دادن عمر ووقت و جان و بی ثمر وزیان ده است

جفرو علم حروف

یکی از روشهای آینده بینی در جوامع اسلامی جَفر است جفر به معنی پوست بزغاله است و در باب آن سخن زیاد می گویند :از جمله در یکبی از منابع مربوط توشته اندمراد از علم جفر: (علم الحروف) علمي است كه صاحبان آن علم ادّعا دارند كه بوسيله علم جفر تمامي حوادث عالم را تا انقراض عالم مي‏دانند. و صورت كامل و صحيح اين علم مخصوص ائمّه اطهارعليهم السلام است. در مجمع البحرين مي‏نويسد كه علم جفر و علم جامعه دو كتابي است كه علي‏عليه السلام در آن دو كتاب تمامي علوم و حوادث را تا انقراض عالم به طريق علم حروف تهجي و ابجدي با املاء رسول اكرم‏صلي الله عليه وآله بر پوست بز و پوست گوسفند حتي ارش خراشيدن صورت و پوست، و نصف خراشيدن پوست همه را نوشته است. همه امامان معصوم‏عليهم السلام آن علم را مي‏دانند و به آن نگاه كرده بوسيله آن علم حكم مي‏كنند.
و نيز بر اين قضيّه شاهد آورده و حديثي از امام صادق‏عليه السلام نقل مي‏كند كه امام صادق‏عليه السلام فرمود: «عندي الجفر الأبيض و الجفر الأحمر» «پيش من علم جفر سفيد و جفر سُرخ است.» زيد بن ابي العلاء سؤال كرد يابن رسول اللّه چه چيز در جفر سفيد هست؟ امام فرمود: در آن (مطالب) زبور داوُد، و تورات موسي، انجيل عيسي، صحف ابراهيم و حلال و حرام مُصحف فاطمه‏عليها السلام است و هر آنچه كه مردم در دانستن آن به ما احتياج دارند و ما به كسي احتياج نداريم (در آن كتاب موجود است.)
و نيز در حديث ديگر نقل كرده كه شخصي از امام صادق‏عليه السلام پرسيد: و ما الجفر؟ يعني جفر چيست؟ امام فرمود: آن علمي است كه در پوست بز و گوسفند كه روي هم پيچيده (نوشته شده) و در آن سلاح رسول خداصلي الله عليه وآله و تمامي كتب آسماني و مُصحف فاطمه‏ عليها السلام است.(1)
اما توضيحاتي در علوم غريبه:
طبق نقل پنج علم غريبه داريم كه از عامّه مردم مخفي و پنهان است و آن را خمسه مُحتحبه نامند. و آن پنج علم عبارتند از: كيميا، ليميا، هيميا، سيميا، ريميا و (كلمه سر) رمز آن علوم است. هر حرفي اشاره به علمي است. ما در اينجا توضيحات هر يكي از علوم را از كتاب جلد دوم مائدة يا فرحة الروح، ص 19 نقل مي‏كنيم، او هم به نقل از كتاب تحفه حكيم بيان نموده است به قلم مي‏آوريم:
1- علم صناعت (علم كيميا): علمي است كه بوسيله آن مي‏توان قواي اجرام معدني بعضي را به بعض ديگر تبديل كرد. مثلاً بوسيله اين علم مي‏توان طلا و نقره را از فلزات جدا كرد.(2)
2- علم ليميا: (علم طلسمات): علمي است كه بوسيله آن روح در بدن ديگري انتقال دهند. كيفيّت تمزيج قواي فاعله عاليه با مفعوله سافله تا فعل غريب از آن حادث گردد.
3- علم هيميا: علمي است كه بوسيله آن سيارات هفتگانه را مي‏شناسند و در اثر آن شناخت بوسيله ستاره‏هاي هفتگانه در زمين تصرف مي‏كنند و كارهاي عجيب و غريب در روي زمين انجام مي‏دهند. از جمله بوسيله آن علم جنّيان را تسخير مي‏كنند.(3)
4- علم سيميا: علمي است كه انسان بوسيله يادگيري آن قدرت براي انجام كارهاي خارق العاده پيدا مي‏كند.(4)
5- علم ريميا: علم شعبده است و آن عبارت است از معرفت قواي جواهر ارضيّه و مزاج آنها در يكديگر تا از آنها قوّتي حاصل شود كه از آن قوّة فعل غريب صدور يابد.(5)
علمي است كه از آن در هر جا كه بخواهند مي‏توانند در يك لحظه بروند (مانند طي الارض).(6)
پي نوشت ها:
1) مجمع البحرين، مؤلف الشيخ الطريحي(چاپ دوم، در سه مجلّد، ناشر: مرتضوي) مادّه جفر، ص 248.
2) المنجد، ص 706، ماده كيم.
3) قاضي عبدالنبي، جامع العلوم (بيروت، مؤسسة الاعلمي) ج 2، ص 278.
4) فرهنگ معين، ج 2، ص 1985.
5) كتاب المائدة يا فرحة الروح، مؤلف سيد احمد عبد منافي (بنا به نقل از كتاب تحفه حكيم، مؤلف سيد محمد مؤمن حسيني) ج 2، ص 19.
6) لغت نامه دهخدا.:

پیدایش برمی گردد به حضرت امیرالمومنین. اساس جفر در کتابهای مختلف آمده است و خیلی ها ادعا دارند که به آن دسترسی و دانا هستند به طوری که برخی از افراد که به علوم خفیه می پردازند روش پیچیده ای دارند که کارآئی لازمه را ندارد مثلا» پیش بینی میکنند که فرد کی می میرد و از روشهای خاص حساب و کتاب می کنند و می گویند در فلان جا و فلان سال می میرد و دقت و صحتش هم نامعلوم است.و معمولا» در همین حد بیشتر نبوده است.جفر کتابی است حدود 786 ( عدد بسم الله الرّحمن الرّحیم ) صفحه هر صفحه 28 سطر دارد و هر سطر 28 تا خانه و در هر خانه 4 تا حرف قرار می گیرد که دارای نظم خاصی است که از الف شروع و تا آخرین حرف عربی ختم می شود.

کتاب جفر کامل در 786 صفحه نه کمتر و نه بیشتر در هیچ جای دنیا وجود ندارد منتها ناقص آن زیاد است به ویزه و حداکثر در 784صفحه ..مثلا گفته اند که چند صفحه ای از آن نزد آقای دکتر حسابی بوده و چند صفحه ای دیگر از آن پیش مرحوم شیخ محمد تقی جعفری و در برخی از کتابخانه های شمال آفریقا هم برخی صفحاتش موجود است که ناقص است البته تنها نسخه کامل و منحصر بفرد آن در ایران نزد استاد … می باشد .البته در باب دلیل نگارش این کتاب در فوق هم اشاره کردیم اما تنها نیت آینده بینی و امثال آن نبوده .

بلکه از نظد ما اصل مهمتری در نظر بوده است حضرت امیر می خواستند اسرار و رموز قرآن را ب برای استفاده برخی از یزرگان دینی بعد از خود بنویسند .لذا برای استفاده از آثار و خواص مادی و معنوی قرآن کریم ؛این خواص  را تبدیل به کتاب جفر کردند ، کم و اندکمن یا نیستند کسانی که در مورد اسرار و خواص قرآن کار می کنند و نیز می دانند که بخش اعظم اسرار و کلید های خواص قرآن در داخل جفر نهفته است .بنابر این در هر صفحه ای از جفر خواصی وجود دارد که انسان کامل می تواند از آن استفاده کند ولی خود قرآن خواص متعددی دارد مثلا» در سوره حمد 40 خاصیت است که از درمان بیماریهای افسردگی تا رفع برخی دردها و رفع بیماریهای کودکان در آن می توان از آن بهره برد ونام برد.

مثلا» اگر فردی خیلی خسته باشد و بدنش کوبیده باشد می تواند روی زمین دراز بکشد و دستها و پاهایش را صلیب وار باز کند و هفت بار سوره حمد را بخواند تمامی خستگی جسمانی او بر طرف می شود.یا افراد بی خواب بخصوص پیر مردها شب قبل از خواب هفت یا چهارده مرتبه سوره  توحید یا قل هو الله .. را بخوانند مثل قرص خواب اثر میکند.

در هر سوره تعدادی آیات وجود دارد و هر آیه ممکن است که برای عصر و دوران خاصی  مفید وموثرباشد یعنی اینکه یک آیه در 100 سال پیش با توجه به نیاز مردم اثری بیشتر داشته است و امروز ندارد و ممکن از در آینده مجدد داشته باشد ، باید آیه ای که مربوط به این روزگار هست را استفاده کرد .

فراموش نکنیم علم واقعی غریبه و …اسرار قرآن در اختیار هر کسی قرار نمی گیرد بنابراین کتابهائی که از گذشته باقی مانده است و در خصوص اسرار قرآن می باشد و باید دقت کرد که اگر اثر و جواب لازمه را نمی دهند دلیلش این است که در بالا آمد.آنجا که در قرآن اشاره شده است که این کتاب برای پاکان می باشد منظورش طهارت جسمی یا وضوی تنها نیست طهارت  نفس و روح است.در برخی منابع ضد دینی که تشکیل شده است گفته می شود که مثلا» در قرآن موارد خلاف عقل وجود دارد مثلا» آمده است که رب المشرقین و رب المغربین منظور این نیست که در جهان دو غرب و دو شرق وجود دارد ! در واقع منظور این است که یک شرق برای جسم است و یک برای روح که به این دنیا می آیند و یک غرب برای جسم و یک غرب برای روح که از این جهان به جهان دیگر می روند.

و دیگر اینکه اصلا» مرگ وجود ندارد در سوره قاف آنجا که منکرین می گویند که آدم می میرد و می رود و می پوسدو دیگر از آن نشانی باقی نمی ماند! در حالی که خداوند آنها را یا حداقل اطلاعات آنهارادر لوح محفوظ خودش حفاظت خواهد کرد . لوح محفوظ به تعبیر عرفا محلی است که همه اطلاعات جهان از ابتدا تا انتها در آن وجود دارد . لذا هر انسان به اندازه و مقدار مادی و معنوی خلوص و پاکی روح و نفسش اجازه ورود و استفاده از آن را خواهد داشت.

بنابراین اگر کسی فال قهوه می گیرد و یا با استفاده از دیوان حافظ ( که ما پیشنهاد می دهیم که از مثنوی معنوی مولانا هم برای تفال استفاده کنید ) و یا هر شکل دیگری بخواهد به نوعی از آینده اطلاع یابد و طلب خیر کند؛ خداوند متعال ، این امکان را برای برخی از انسانها مهیا می کند ، چه مسلمان باشد چه سرخ پوست یا بودائی و … قصد خداوند متعال از دادن این نیروهای غریبه از هیپنوتیزم ، احضار روح و غیره از روی مهربانی است تا بشر بیاد آورد که همه چیز فقط این دنیا نیست بلکه عالم دیگری هم وجود دارد .که در حد واندازه مردم عادی ولو نامدار و قدرتمند و ثروتمند و امثالهم نیست .شاید درویشی یا چوپامی یا معلمی ساده با روح و جان پاک باشند پس انوار رابگیرند و بتابانند

وقتی کسی خوابی می بیند و مصداقش در چند روز بعد درست مشابه یا نزدیک به خوابش در عالم واقع اتفاق می افتد و یا مواردی مشابه ! ینها دیده شود .باید انسان عاقل را به فکر بیندازد که چگونه می توان آینده ای را که هنوز نیامده است دید ؟/و یا پیش بینی کرد اگر خواب حقیقت است ؟پس بیداری چیست؟ و اگر بیداری حقیقت است پس خواب و پیش بینی و پیش گوئی چه معنائی دارد ؟ مگر آنکه بپذیریم جهان خالقی دارد که آنقدر عظیم و بزرگ است که تمام هستی بیضی شکل آن با شمار بی پایان ستاره گان و فضای درون آن مملو از انرژی و نور اوست و خلاء ای در آن وجود ندارد.اما به مانند ذره ای در دست اوست و از مهربانی اوست که با اشکال مختلف به انسان غافل خودخواه تذکر می دهد و از مردمان می خواهد که جان ، جسم و نفس خود را پاک نگهدارند و پاکی و ناپاکی ما ذره ای بر او اثر ندارد بلکه انسان است که در این سو و آن سو می تواند به سعادت یا عدم سعادت برسد!اما نیل به هر وضع نیاز یه زمینه ها و شرایط گوناگون دارد ناپاکی مثل آلودگی ظاهری روی شیشه وهواست و امکان دید را کم و گاه محو و کور می کند و به عکس هم صادق است.پاکی مداوم نفس در روح اثر کرده و آن را صیقل داده و آینه می کند .وچون روج مرتبط با دنیای باقی و مغنی است لذا خبر ازغیب  و نیامده و…می دهد انسان را روشن بین می کند ولو نسبت به آینده

در هر نوع استخاره آنچه مهم است ابزارها و روشها و آموزش وشکل و قیافه و مشرب و مذهب و…نیست بلکه صفای باطن ! و راستی گفتار وپندار و کردار مداوم عامل است که می تواند نفوذی هر چند اندک در لوح محفوظ نماید و خبری درست از عالم غیب به خواهنده برساند و در اینجا بحث جبر و اجبار در کار نیست خداوند متعال انسان را آزاد آفریده استو از او خواسته تا با استفاده از عقل ، اراده و تجربه راه صحیح را از غلط شناسائی کند و زندگی خود را شکل دهد بنابر تعبیر قرآن حتی در انتخاب دین هم افراد باید تحقیق کنند این سخنان نشان دهنده علم خداوند است به آنچه هست و آنچه خواهد شد و این به معنای جبر نیست هر کس آزاد است راه خود را گزینش کند مهم اینست که در انتخاب هر راهی چه خوب یا بد خودش آزاد و مختار است اما پس از انتخاب؛ راه  و انتخاب بر آنفرد  حاکم می شود و جبر آغاز می شود

.پس

هر که خود را پاک کند رستگار خواهد شد و به درک و فهم و جذب سرمایه های جاودانی و روحانی خواهد رسید و هر آنکه کج رفت در کج راهه هاداشته و نعمنهاو ؛سرمایه های موهبتی و میراثی خویش را هم زا دست خواهد داد.

این بحث را در آینده بازتر خواهیم کرد به امید آنکه شاید دستی گرفته باشیم.

شرکت در نظر سنجی پیشگو برای بررسی علمي  سطح اعتماد در جامعه

pic51

About these ads
 1. مه 18, 2007 در 23:33

  بسیار بسیار زیبا و دلنشین بود… لطفاً باز هم از این مقوله ها بنویسید.

 2. omid
  مه 28, 2007 در 15:30

  از این مطالب بسیار وراضی مند هستم

 3. abbas noorbakhsh
  ژوئن 3, 2007 در 07:50

  نویسنده محترم عتم جفر از مطالب زیبایتان لذت بردم خواهشمندم این مقوله را در اینده بیشتر باز کنید ضمنا از ایات مورد استفاده وسود مند قران در زمان حال بیشتر بنویسید وایا مرحوم علا مه جعفری با علوم غریبه در ارتباط بودند تا جه اندازه متشکرم نوربخش

 4. ژوئن 5, 2007 در 08:51

  سلام
  در كتابي مطلبي در مورد پرسيدن سوال و گرفتن جواب با استفاده از علم جفر خوندم
  ولي خوب چون خيلي خلاصه بود ياد نگرفتم
  شما مي تونين آموزش بدين؟

  نوشته عدد وسيط مجموعي
  صدر موخر
  نظيره
  نظيره بدوح
  اين چهار كلمه رو نمي دونم يعني چي؟

  • محتشم
   آوریل 3, 2010 در 11:41

   دوست عزیز من مدتها است که در علم جفر تحقیق و تفحص میکنم و به مطالب جالبی رسیده ام منتها آنچه شما خواسته اید مطالب ساده و پیش پا افتاده ای جفر است و اصل در جفر بدست آوردن مستحصله است که بیشترین زمان و توان را لازم دارد و رسیدن به آن بسیار مشکل است اما برای راهنمایی آنچه خواسته ای برایتان رون میکنم
   عدد وسیط مجموعی این است که شما بعد از آنکه عدد ابجد یک جمله یا کلمه را گرفتید آنرا با استفاده از رابطه زیر محاسبه کنید . اگر سه رقمی بود مثل 893 ، 8 را ثابت نگه میدارید و 3و9 را با هم جمه میکنید میشود 12 مینویسید 812 این وسیط مجموعی است بعد 1 و 2را باهم جمع میکنیم میشود 3 مینویسید 83 بعد 8 و 3 را بهم جمع میکنید میشود 11 بعد 1 و 1 را باهم جمع میکیند میشود 2 بعد باید حروف مربوط به این اعداد را از ابجد بنویسید که میشود 893 =ج ص ض
   812=ب ی ظ 83= ف ج 11= ای 2=ب بعد باید این حروف حاصل را نظیره گرفت و نظیره به این صورت است که 14 حرف اول ابجد یکعنی تا حرف ن را در ردیف بالا و از حرف سین تا غ را در ردیف پایین زیر حروف بالا مینویسید حالا هر حرف از ردیف بلا نظیره حرف پایین و حرفپایین نظیره حرف بالاست به عنوان مثال نظیره الف سین است و نظیره غ ن است صدر مو موخر زمانی است که شما به مستحصله دست پیدا کرده اید باید صدر و موخر کنید یعنی ابتدا یک حرف از آخر و بعد یک حرف از اول را در کنار هم قرار دهید مثلان در حروف ا ب ق ل ف غ ی ک صدر و موخر میشود ک ا ی ب غ ق ف ل البته باید به این موضوع توجه کرد که عبارت درست موخر و صدر است که معمولا آنرا صدر و موخر میگویند و نظیره بدوح به همان ترتیب نظیره ابجد است که گفتم با این تفاوت که باید نظیره را با توجه به جدول بدوح یلن دریافت کرد از قائده ای به انی ترتیب که حروف ابجد را به این ترتیب مینویسیم حرف الف بالا حرف ب زیر آن بعد حرف ج بالا حرف د زیر آن الا آخر که جدول بدوح یلن حاصل خواهد شد و بعد از آن نظیره میگیریم . اینها قواعد بسیار جزئی بود که توضیحات بسیار مفصلی دارد مثلان در اعداد 4 رقمی و 5 رقمی قاعده گرفتن وسیط فرق میکند اگر لازم بود با من تماس بگیر تا بهت بگم امیدوارم راضی شده باشی آی دی :
   پاسخ:در دانستن وگقته شما بحثی نداریم .
   اما جفر هم مثل بسیاری از علوم قدیمی که منسوخ شده ورفته مثل ستاره شناسی و عرفان عملی و..نیازمند موشکافی و ریزه کاریها ی همزمان در جسم و عقل وروح است و هم آموزش به تعبیر شماست امابه علاوه ناقص است و حتما نیازمند خودسازی و عنایت خاص خداو الهام از سوی حضرت حق است .وبارها گفته ایم با این علم نه جایی در دنیا نه عقبی است و درکل با شرایط روزگار ما هم مطابقت ندارد وباز در مجموع اشتغال به آن وقت و عمر را هدر دادن است .اما مدعیان هم بسیارند .ولی در عمل کارشان بی حاصل چرا که بخش اصلی دانش این محاسبات وقت گیر ودرهم نیست ..پس به تعبیر مولا پناه برخدای از علم بی فایده .
   البته غالبا کارمامورد سوال است و نیزچون توجه به تفاوت گفته شده ما ندارند که:
   مثل تفاوت که میان جت با بادبادک است.
   بعد هم به فرض صحت کار شما ؟اگر با روش کار شما بخواهیم جلو برویم و تمام وقت در محاسبه و….هر سال فقط می شود به چندنفر ؟یافقط به یک نفر جواب داد .تازه اگر درست دراید .اما الان بدون وقت زیاد به مردم کمک می کنیم اگر خدا قبول کند .
   هرچند اگر منصف باشید ونظری به درخواستها و پاسخها در سایت اندازید ویا واقعا از دانش خود مطمئنید مشخصات من در سایت هست .ببینید کدام درست است.؟.و کار ما کجاست؟
   وباز هم اگر نه می گویید .می خواهید مشخصات بدهید و بدهیم امتحان کنیم؟در سرعت ودقت پاسخها ؟؟

 5. ژوئن 6, 2007 در 14:45

  من آدم خرافاتي زياد ديدم و هميشه از كنار اين آدما خيلي راحت و بدون اينكه بهشون توجه كنم ميگذرم(شتر ديدي نديدي) اما وقتي ميبينم آدمهايي مثل تو با دين و اعتقادات پاك مردم بازي ميكنين نميتونم ساكت باشم.
  راستشو بخواي به نظر من رمالها و فالگير هاي بقل خيابون از تو بهترن چرا؟؟؟خيلي ساده است اونا اولا دنبال پولن.طرف ميخواد يه شب شكم بچه هاشو سير كنه اما تو چي؟
  دوما. اونا لا اقل با دين مردم كاري ندارن.طرف ميگه من اين چهار تا نخودي ميندازم زمين يه شكل درست ميشه اون زندگي تويه!!!!!!! يا نميدونم اين شكلا كه توي قهوست زندگي تو رو مشخص ميكنه.
  نميدونم چي بگم به خدا
  انيشتن ميگه:
  دو چيز انتها ندارد . جهان ، و جهل مردم . البته در اولي شك دارم.
  البته تو اين حرف قشنگ انيشتن منظور از مردم خودم بود نه تو.
  به هر حال شرمنده كه داغ كردم و شلوغ شد دست خودم نبود بايد مينوشتم.

 6. مهری
  ژوئن 8, 2007 در 01:54

  لطفاً بیشتر بنویسید.

 7. ژوئن 10, 2007 در 23:05

  با سلام به خوانندگان سایت پیشگو – برخی دوستان بدون مطالعه دقیق و کامل مطالب تصمیم به ابراز عقاید نادرست خود می گیرند پیشنهاد می کنیم قبل از هر قضاوتی مطالب را دقیق مطالعه فرمایید و اگر مورد خاصی را مدنظر دارید با ذکر دلیل به بحث منطقی با رعایت آداب یک گفتگو علمی و نقادانه مطرح نمایید تا به اندوخته های خوانندگان افزوده شود

 8. ژوئن 13, 2007 در 21:26

  سلام خدمت شما
  من استاد جفر هستم. تصميم دارم برا ياولين بار جفر را بطور كامل روي وب آموزش دهم.اما بسته به ميزان نظرات دوستان دارد.لذا با لينك وب بنده اين خواسته را محقق كنيد.
  متشكرم لطف کنید

 9. ژوئن 14, 2007 در 12:12

  آقای استاد جفر : نام و مشخصات خود را بر اساس انچه در سایت داده ایم بفرستید تا پاسخ دهیم
  دوم ان که جفر علم اموزشی دروهله اول نیست . نیاز به به طی مراحلی در سلوک و الهام واعطا دارد
  سوم بحث های قدبمی مثل بحثهای پدر وپسر دهدار و روشهای سخت و پیچیده وقدیمی بر اساس عدد و حروف پاسخگو نیست
  جفر صورت دیگر قران است باید در جان بنشیند و بعد ….
  شما هنوز یک صفحه هم مطلب ندارید .گز نکرده پاره نکنید
  شستشویی کن وانگه به خرابات خرام

 10. بدوح
  ژوئیه 5, 2007 در 00:47

  من در حال نوشتن سامانه ی هوشمند جفر هستم. تقریبا کار در مراحل پایانیه و فعلا هم خوب جواب میده.
  یا حق
  منظورتان را متوجه نشدیم اگر منظورتان نوشتن جفر بصورت کامپیوتری است در ست مانند قران خواهد بود که رحمت برای مومنین وخسران برای ظالمان خواهد بوددوم آن است که باید در شرائط خاص وبارعایت برخی پالایش ها نوشته شود سوم آن است که شامل عنایت بوده تاامکان اثر وکشف از آن فراهم شود .وچهارم آن است که علم آثار آن در هرسطر وصفحه عنایت شود.وچنانکه قبلا هم گفته ایم روشهای قبلی محاسبه فقط یک بازی وسرگرمی است .بهرحال سوالتان را مشخص کنید ما پاسخ دقیق خواهیم داد

 11. بدوح
  ژوئیه 6, 2007 در 19:45

  سلام
  منظور خاصی نداشتم. فقط اینکه خودم چیزی از جفر سر در نمیارم و لی الان مدیر پروژه برنامه ای برای پیشگویی هستم که البته بدوح نامگذاری شده است. این کار محصول 15 سال تلاش استاد … است که در حال حاضر به صورت شخصی در حال مکانیزه کردن آن هستیم. به امید اینکه بتوان استفاده های مناسبی از آن صورت گیرد.
  در واقع من سوال نپرسیدم، خواستم تشکر کنم چون بعد مدتها کار روی این پروژه به تازگی اطلاعاتی در مورد آن پیدا کردم که برام خیلی جالب بود.
  پاسخ :اگر واقعا این حرف درست باشد که 15سال روی مطلبی کارکردیدکه کل مساله آن در یک هفته قابل حل است ؛اگر اعتقاد به خدا داشته باشید باید بابت این مدت پاسخگو باشید واگر عقلانی فکر کنید؛توجیه اقتصادی وعقلی هم ندارد.اطلاع از عالم معنا باید با اذن خدا باشد.خداوند هم گفته است ما به غیب ایمان بیاوریم ؛چیز دیگری نخواسته است به استاد محترمتان هم سلام برسانیدوعرض مارا به ایشان ابلاغ کن

 12. رضا درويش
  ژوئیه 15, 2007 در 13:46

  اگه استاد جفر ديدي سلام ما رو هم بهش برسون داداش پيشگو

  پاسخ :رسید و علیکم

 13. ژوئیه 22, 2007 در 17:13

  با سلام و آرزوی سلامتی
  اینجانب متخصص علم جفر نیستم اما تا آنجا که بنده تطلاع دارم نمونه صفحه هایی که شما در سایت خود به نمایش گذارده اید نه تنها نایاب نیستند بلکه چندان مهم و حتی سخت هم نیستند. اینها تنها حروف ابجد میباشند که بنحو خاصی ÷شت هم نوشته شده اند البته در گروه های 4 تایی مثال وواک-ووبک-ووجک-وودک و الخ اگر در این صفحات دقت بیشتری شود حتما متوجه منظور من خواهید شد. کتاب آن نیز که توسط حضرت علی(ع) در چند صفحه نوشته شده در اغلب کتابفروشی های معتبر در دسترس همگان است. البته روش طرح سوالات و استنتاج جوابها دارای مراحل و علوم خاصی است که در دسترس همگان نمیباشد.

  با آرزوی توفیق الهی

  پاسخ : شما قسمت اول ادعایتان مبنی بر متخصص نبودن در علم جفر درست است ؟ یا قسمت دوم که در مورد آن ابراز نظر کرده اید ؟اگر قسمت اول درست است که دیگر مطالب شما درست نمی باشد و شما مطلع نیستید و پاسخی ندارد اگر قسمت دوم درست است که باز معلوم نیست؟لطفابقیه موارد را از سایت یافته مطالعه کرده و اطلاعات خود را بیشتر کنید..

 14. sarevan
  سپتامبر 2, 2007 در 19:09

  سلام دوست عزیز از مقالتون خیلی خوشم اومده میخواستم در این مورد بیشتر بدونم واقعا نیاز دارم

 15. ramiz
  سپتامبر 6, 2007 در 10:29

  می بخشید بنده 42 سال دارم و متاهل و دارای 2 فرزند دختر.
  می خواستم سوال کنم که آیا علوم غربیه با اتکال به خداومد متعال می تواند به بنده برای پسر دار شدن کمک کند ؟

  ممنونم اگر جواب سوالم را مرقوم فرمائ
  پاسخ: علوم غریبه به کار نمی اید دارو و تغذیه خاص مشکل را حل می کند:ید

 16. Mehdi
  سپتامبر 24, 2007 در 01:20

  با سلام

  در خصوص صفحاتی که از جفر قرار داده اید:

  جفر 28 فصل دارد هر فصل 28 صفحه هر صفحه 28 سطر و هر سطر از 28 خانه تشکیل شده که در هر خانه 4 حرف قرار می گیرد همچنین ربع هر فصل اشاره به طبیعتی دارد و هر خانه اشاره به مکانی در خانه اول اااا و در خانه آخر غ غ غ غ وجود دارد نگارش جفر امری زمان بر می باشد تا امری مهم و سری و یا سخت اما آنچه که مهم می باشد نحوه طرح سوال است که نیازمند علمی خاص است اگر این دو صفحه که شما قرار داده اید خاص هستند پس من چه بگویم که کل 28 فصل را دارم
  حضرت آقا قبل از عجله ,مختصر توضیح ما را در باب جفر در سایت بخوانید شما هم داشته باشید صفحاتی را کم دارید از اصل که بیش از 28 در 28 است. شما چیزی نگویید .کاری از دستتان بر نمی اید تا از نحوه کاربرد و کارکرد آن مطلع نباشید !

 17. 1tannaz
  دسامبر 14, 2007 در 14:56

  ba salam khedmate aghayan darmangar va mehdi.az inke englisi minevesam ozr mikham chonke type farsi man kheili khoob nist va ziad vaght migire.man be in elm kheili alaghe mand shodam va vaghean dost daram yad begiram vali az ketab chizi sar dar nayavardam .be nazaram amad ke shoma dar in bare ziad etella’at darin age momkene mano baraye yadgirie bishtar dar in zamine rahnamaee konin. mamnoon

 18. كمال
  فوریه 26, 2008 در 15:33

  ممنون از اطلاعاتتان.

 19. سعیده
  آوریل 3, 2008 در 19:02

  من مدتی این کتاب که مال پدر پدر پدربزرگم بود را دتشتم این کتاب از چندین مرحله ریاضی تشکیل شده است و بسیار بسیار سخت است و من نتوانستم آن را به پایان برسانم

  • حجت
   ژوئیه 19, 2010 در 18:45

   سلام.اینکه علم جفر راسته شکی نیست.اما ذالک من فضل الله با کتاب که جفر نمیشه یاد گرفت.اولا استعداد باطنی میخواد ثانیا استادی به معنای واقعی کلمه مکیخواد.که زیاد نگردین چون استادهایی که بلد هستن به کسی جز اینکه خودشون تشخیص بدن یاد نمیدن که در این زمان افراد کمترند.و این هم به عنوان برادر بگم که اگر راهشو بلد نباشین کاملا ضرر میکنین.

 20. sina
  آوریل 5, 2008 در 00:52

  شما اموزش حضوری می دهید ؟ یا مشکلی را از طریق اینترنت ممکن است حل بفرمائید ؟ متشکرم

 21. سيدآقاطهور
  آوریل 14, 2008 در 00:34

  علم جفرعلمي كامل ميباشدولي سفارش ميكنم دوستان بدون استاد اين علوم را نياموزند.
  طي اين مرحله بي همرهي خضر مكن ظلمات است بترس ازخطرگمراهي

 22. مجید
  آوریل 26, 2008 در 02:42

  جفری که در موردش صحبت می کنین اسمش جفر جامع از این کتاب توی ایران فراونه 784 صفحه داره بقیه مشخصاتشم همونه که مهدی نوشته .ولی کار کردن و در آوردن مطالب ازش بلدی می خواد !
  الهم ارزقنا علم الذی سترته عن کثیر من خلقک و اکرمته علی کثیر من عبادک

  پاسخ>

  معلوم است حتی نظر مارا در باب عدد صفحات 786 نخوانده اید

 23. مجید
  آوریل 27, 2008 در 22:53

  آقا من تا حالا 2 بار کامنت گذاشتم ولی شما اونارو حذف می کنید .مگه کامنتای من مشکلی دارند؟

  پاسخ : پیام شما دریافت و مطالعه می شود.حذف یا ماندگاری اش مهم نیست

 24. مهدي رحماني
  مه 8, 2008 در 18:11

  سلام
  در مورد قسمت مستحصله جفر توضيح دهيد.
  شما مي توانيد حضوري آموزش دهيد.
  منتظر جواب شما هستم

 25. سیدحسین بلادی
  مه 19, 2008 در 09:30

  من یک ادعیه برای شفای جوش صورت می خواهم
  پاسخ:
  ادعیه را ازدیگران بخواهید .ما دارو و پرهیز داریم .

 26. عرفان
  مه 31, 2008 در 15:15

  سلام

  ایا با علم جفر میشه از اینده بعضی از مسائل اگاه شد؟

  ایا شما در مورد علم جفر و استخراج جواب سوالات استاد هستید؟

  من در یک موردی مشکل دارم اگه ممکنه لطفا کمک کنید.ایا در مورد مسائل مالی هم جواب میدهد؟

  اگر براتون امکانش هست باهام تماس بگیرید.موضوع مهم هست.با تشکv
  پاسخ:
  شماکی هستید؟

 27. هادي
  ژوئن 23, 2008 در 17:58

  در مورد عدد 786 كمي اطلاعات بديد.
  حامد

 28. حمید رضا
  ژوئن 30, 2008 در 15:11

  به چه صورت میتوان به کتاب فوق دسترسی پیدا کرد ویا حداقل از طریق چت با صاحب کتاب ارتباط برقرار کرد

  با تشکر

 29. خسرو
  اوت 8, 2008 در 14:27

  سلام خوب هستین؟
  من یک مشکلی دارم که نمیدونم چطوری حل کنم اینه که دست به دامن شما شدم.
  مدت خیلی زیادی هست حدود 15 سال که فردی ما رو با تلفن ها ش تهدید میکنه و از 15 سال پیش زندگی ما و خواهرم رو با مشکل مواجه کرده و به گفته خودش میخواد دامادمون رو از پا در بیاره . حالا شما چه کمکی میتونین به من بکنین و چه راهنمای ؟
  منتظرتون هستم

 30. بارانی در تحلیل ایه 20سوره یونس
  اوت 14, 2008 در 09:48

  با سلام من برای یک امر مهمی واقعا بر سر دو راهی مانده ام و با استخاره به قرآن به آیه 20 سوره یونس رسیدم اما باز نتوانستم تصمیم بگیرم خواهشمندم اگر ممکنه معنای استخاره من را برایم بفرستید . با تشکر
  پاسخ:
  اگر شما اهل استخاره اید چرا درمانده اید؟اگر نیستید چرا می گیرید؟
  شما مشخصات خودرا نداده اید و ما هم قاعدتا نباید جواب شما را بدهیم .چون مهم است….ولی احتمالا زنی میان ساله اید .بابت جواب 24 هزار تومان بایدفورا به مددکاری هلال احمر دهید
  اما معنا و تفسیر :
  مردم حتی اگر معجزات مکرر؟را ببینند باز به خدا ایمان درست نمی آورندعلیرغم آن که آن را مطالبه کنند در حالی که واقعا ودر عمل چون نیک بنگرید تمام .زندگی در کل معجزه است .
  نباید از من دون الله ولو بزرگان در خواست امور غیر عادی و غیر متعارف کرد چون آنان هم نیاز به عنایت او تعالی دارند؟و باید خدا بخواهد
  در کار خودتان روش مطلوب این است که روال معمول و عادی را درپیش گیرید ..نه راههای غیر معمول و یا غیر عادی و یا انتظار معجزه داشتن ..
  به کار عادی بپردازید .عقل و تجربه و مشاوره را به کا ربندید با این روش مشکل حل می شود . به امید خدا
  مبلغ فوق را هم پرداخت کنید .

 31. گلپر
  سپتامبر 26, 2008 در 11:17

  با سلام و عرض ادب و احترام ،
  خیلی خیلی خیلی خوب و عالی بود و کلی به معلوماتم اضافه شد ، من خودم همیشه در گیر این قضیه استخاره و فال ( البته نه هر فالی ) هستم ، به امید مطالب جدیدتر .

 32. امین
  اکتبر 1, 2008 در 23:25

  با سلام
  از مطلبتان بسیار استفاده نمودم دو پرسش دارم اول اینکه چگونه می توان علم جفر را فراگرفت دوم چرا اساتید فن گم نامند واگر کسی هم علم را داشته باشد نامشخص است و از قبول شاگرد پرهیز می کنند
  با تشکر

 33. اکتبر 14, 2008 در 15:54

  آيا از نظر علمي مي شود علم جفر را ثابت كرد ؟
  اگر ممكن است يك نمونه مثال بزنيد .
  متشكرم
  پاسخ: شما کی هستید ؟
  علم یعی چه؟
  توی سایت بگردید جواب به آدمهای ناشناس را بخوانید

 34. abbas j n
  اکتبر 15, 2008 در 10:24

  با سلام من دوستانی دارم که تا حدودی به این علم اشنایی دارند و از طریق دوستان نزدیکترم چیزهای موثقی ازش شنیدم وبا توجه به علاقه خودم به این علم پیشش رفته و تقاضایم را مبنی بر یادگیری عنوان نموده ام ولی می گوید که از این علم چیز زیادی نمی داند و طفره میرود به نظر شما باید چیکار کنم

 35. اکتبر 21, 2008 در 00:54

  آدم عاقل تصمیم بگیرد:عمرصرف بندگی خدابشودوخدمت به خلق یا جفر؟

 36. ITSYZ
  اکتبر 25, 2008 در 17:09

  سلام
  اگه در مورد یاد دادن علم جفر از کسی بپرسی توقع دیگه ای جز طفره رفتن طرف مقابل نداشته باش , چون اکثرا اجازه یاددادن این علم رو به دیگران ندارند(منظورم پیداکردن شماره آدمها و گفتن خصوصیات و… نیست. منظورم پر کردن ثلاث ، اربع ، خمسه و… است که اصل علم جفر به حساب می آید)
  ولی اگه حتی بتونی حساب کردن نام آدمها را در همین حد محدود یادبکیری خودش خیلی جالبه و می تونه بهت کمک کنه).
  اما در مورد این دوستتون بهتره بگم که اگه براش توضیح بدین که تا چه حدی می تونه براتون توضیح بده ، حتما این کار رو براتون انجام می ده! براش یاد آور بشید که زکات علم به یاددادنشه و کسی هم پیدا شده که این علم رو بهش یادداده!

 37. سعیداحمدی
  اکتبر 25, 2008 در 22:32

  درموردمستحصله توضیح دهید

 38. صلاح الدين
  اکتبر 27, 2008 در 07:46

  استفاده كرديم خوب است جوانان امروزي بداند براي اطلاع غربيان از اين علم استفادة مي كنند ودليل ان مشهوداست مسائل را دنبال كنبد . صلاح الدين-بغداد

 39. صابر قنبری
  اکتبر 31, 2008 در 00:45

  به نام الله
  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما دوستان محترم تان
  اینجانب بسیار علاقه مند به فهم و دانستن اسرار قرآن هستم چگونه می توانید کمکم کنید؟با تشکر

 40. سيما
  نوامبر 6, 2008 در 09:13

  سلام من يه راهنمائي ازتون مي خوام
  من 3 سال كه مي خوام به يه نفر برسم آيا مي تونم از طريق علم جفر به خواسته ام برسم خواهش مي كنم جواب منو بدين

 41. فرزانه
  نوامبر 8, 2008 در 10:21

  در مورد ازدواج با يك نفر ميخواهم بدانم .

 42. fer
  نوامبر 9, 2008 در 11:37

  می خوام بدونم من باردارم الان

 43. sfh
  نوامبر 13, 2008 در 16:41

  بسیار عالی

 44. خوب
  نوامبر 30, 2008 در 13:32

  من در امتحان قبول می شم؟؟؟

 45. امید . ک
  دسامبر 3, 2008 در 14:26

  باعرض سلام وخسته نباشید سوال من این بود که آموزش جفر ویا یادگیری وتهیه کتاب آن

  چگونه است وبه کجا باید مراجهه نمود ؟با تشکر

 46. سحر
  دسامبر 7, 2008 در 21:18

  من 10 ساله مشکلی دارم که هیچ جوری حل نمی شه شما می تونید واسطه ای برای حلش باشید از همه جا ناامیدم

 47. مريم
  دسامبر 22, 2008 در 13:30

  براي اينكه مامانم سلامتي اش را به دست آورد بايد چه كار كنم

 48. محمد
  دسامبر 25, 2008 در 10:17

  سلام
  دوستان عزيز در مورد عالم جفر يا رمل و ديگر علوم غريبه خيلي بايد مواظب باشيد چون اگه بخواهيد بدون استاد و با زور اون رو ياد بگيريد دچار مشكلات بزرگ مي شيد
  راستش من يكي دو سالي دونبال اين علوم بودم ولي چون اولاً استاد نداشتم و در ثاني خودم تنها با مطالعه كتب قديم و جديد به دنبال اين علوم بودم در زندگي دچار مشكلات فراواني شدم چون در اين راه بايد از يك استاد كمك گرفت و در اواخر كارم يكي از دوستان كه علم جفر به او عنايت شده بود يك توصيه بمن كرد كه دنبال كردن اين علوم بدون اجازه و سرخود عواقب بد و مصيبت باري داره كه من گوشم به اين حرفها بدهكار نبود تا اينكه يكدفعه زنديگيم بهم پيچيد و كلي بدبختي كشيدم توصيه مي كنم مراقب باشيد.
  خوب حالا يك مطلب رو به شما ميگم اونم اينكه كه تمام علم جفر در مستحصله است
  يعني كليد جفر مستحصله مي باشد كه ياد گيري اون با اعداد و ارقام و محاسبه بدست نمياد يعني عنايتي است

 49. محمد *مرام
  فوریه 2, 2009 در 19:33

  سلام . نمیدونم چند وقته که این وبلاگ فعاله . یا اصلا در حال حاضر کسی ازش استفاده میکنه یا نه ؟
  من اطلاعاتی در مورد علوم غریبه و علم جفر دارم که میخواستم برای خودم یک وبلاگ باز کنم که به طور اتفاقی با این وبلاگ آشنا شدم . فرقی نمیکنه که یه وبلاگ جدا باشه یا همین وبلاگ .
  اگه وقت کنم براتون مطالبی میفرستم . البته اگه مطمن بشم که در حال حاضر کسی از این وبلاگ استفاده میکنه . با آرزوی سلامثی و موفقیت برای کسانی که قبل از یاد گیری این علوم استفاده صحیح این علوم را یاد گرفته اند .
  پاسخ:
  مردي €؟؟؟مدعي ديدن موجودات نامرئي و جن و ستاره ها بود اما در مهماني مرغ زير پلوي خود را نمي ديد .به او چه گفتند

 50. ابتث
  فوریه 17, 2009 در 16:59

  سلام
  می خواستم ببینم کسی در اینجا هست که طریقه کار با سطر اسحصال را بداند؟ من تا آخر آن رفته ام اما در این مرحله گیر کرده ام.

 51. شکلات
  فوریه 28, 2009 در 15:56

  سلام وای من دیوونه این جور کارام!!!!
  هیجان زده شدم واقعا.میشه منو راهنمایی کنید؟
  در مورد پیشگویی از روی ستاره ها یا علومی مثل سیمیا.هیمیا و…
  و علم رمل بیشتر بنویسید.منتظر ایمیلتون هستم
  با تشکر

 52. امیر
  مارس 26, 2009 در 15:00

  من علم جفررا دوست دارم یاد بگیرم…از ابتدا/راهنمایی بفرمایید.ممنون

 53. zahra
  مارس 30, 2009 در 21:16

  midonam ke ehtemalesh zeyade ke javabe mano nadin ama man omidvaram javabamo vasam mail konid man chand vaghte ye moshkeli baram pish omade ke khili azabam mide nmidonam bayad chi ka konam mitonid begin aya az in sakhte va moshkel dar meyam ya na khahesh mikonam ba estefade az elmeton komakam konid

 54. عرفان
  مه 12, 2009 در 07:53

  با سلام

  دوست عزیز من قبلا هم نظر دادم اگر براتون امکان داره بوسیله ایمیل باهام تماس بگیرید.

  با تشکر .موفق باشید.

 55. مه 12, 2009 در 15:29

  با سلام خدمت استاد بزرگوار احترام از حضرتعالی عاجزانه تقاضامندم در صورت مقدور چند اسم اعظم در خواست دارم لطفا برای ایمل کنید صرفا در جهت رزق روزی و در جهت اینکه هر جا یا پیش هر کس میروم نمیدانم چرا حرف مرا قبول نمی کند بطوریکه از امید نا امید میشوم والسلام باتقدیم واحترامات وامتنان بیشتر عطایی…..

  پاسخ :
  برداشت شما از اسم اعظم کامل نیست در ستون سمت راست سایت کتاب و مطالبی در مورد اسم اعظم آمده است یا اینجا را کلیک کنید مطالعه کنید

 56. شاگرد
  مه 26, 2009 در 08:27

  درمانگر- آیا با جفر میتوان خضر را یافت؟ راه درست طریقت را چطور؟

  پاسخ:
  کتاب اسم اعظم معرفی شده در سایت را مطالعه کنید

 57. الهام
  مه 27, 2009 در 05:47

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من و خواهرم دنبال کتاب اسم اعظم و نقش فرهنگ در تحول دین و دولت مسلمانان گشتیم نه در کتابفروشیهای انقلاب بود نه در نمایشگاه کتاب بود.در کتابفروشیهای اینترنتی هم جستجو کردم 2جا پیدا کردم که این کتابها را معرفی کرده بود اما نوشته بود در انبار موجود نیست.ثبت نام کردم که آن سایت در زمان پیدا شدن کتاب به من اطلاع بدهند ولی بعد از چند ماه هنوز پیدا نشده.ما بسیار مشتاق مطالعه این کتابها هستیم.امیدواریم به زودی بتوانیم پیدا کنیم.

 58. ژوئن 12, 2009 در 07:03

  سلام ازسال74تاحالا روىعلوم غريبه مثل رمل جفر… كارميكنم. توفيق نوشتن صفحات جفرجامع روهم پيدا كردم- ميشه گفت اين علوم واسه همه جذابه اماانجامش سخته وبراىمبتدى درصحتش شك برانگيز،تعجب ميكنم چراظرفيت انتقاد نداريد ودر كسوت يك استاد انقدر بىادبانه جواب ميدهيد!!!
  شمابيشترمغرور به اين علم هستيد تا عالم بران،شما ناقل اين علم هستيد تاعامل و عالم بران
  وچه خوب است كه شما مصرف اين علوم هستيد تا مكشف ان.
  درپناه طاهنطروش

  • آتوسا
   دسامبر 31, 2009 در 18:23

   سلام
   مطالب جالب سایت رو خوندم.من جدای علاقه ایی که به یادگیری جفر دارم،دلیل دیگری هم دارم که شاید برای شما موجه نباشه.ولی احساس میکنم که باید این را یاد بگیرم یا حداقل تا جایی پیش بروم.احساس میکنم باید چیزی را متوجه بشوم که تا الان موفق نشدم بفهمم.حتما کوتاهی از من بوده.اما از انجایی که به رحمت بی نهایت خدا با تمام وجودم اعتقاد دارم،مطمئن هستم با تمام قصور من باز سعی در هدایت من داره.من نمیخواهم از جفر آینده را ببینم یا استفاده کنم یا چیزی شبیه این.احساس میکنم این علم میتونه به من در پر کردن خلایی که در من هست کمک زیادی بکنه.
   متاسفام که نمیتوانم روشنتر از این صحبت کنم،چون ما اغلب عادت داریم اول دیگران را ابله جلوه بدیم و بعد سرکوب کنیم و در نهایت اگر کاری از دستمان بر میامد با اکراه و منت انجام دهیم و چون من نمی خواهم به این سرنوشت دچار شوم!! توضیح بیشنری نمیدهم. متشکرم
   اما چرا به شما پاسخ دادم، اینکه با نظری که دادید کاملا موافقم و باز کاملا حسی، احساس میکنم شما منظور مرا درک میکنید و میتوانید به من راهنمایی بدهید.شاید درک و احساس من مبنی بر یادگیری جفر از ابتدا اشتباه بوده است یا اصلا راه این نیست.
   امیدوارم من رو راهنمایی کنید.من منتظر جواب و ایمیل شما هستم و اطمینان دارم هیچ چیز اتفاقی نیست…
   در پناه طاهنطروش

   پاسخ:
   ما که از نوشته شما سر در نیاوردیم.
   پیاده شید باهم یک پپسی باز کنیم .شما بخورید .شاید روشن شید
   عادت خودرا هم ترک کنید که دیگران را ابله جلوه دهید .هنوز نمی توانید یک نامه درست برای درخواستتان را بنویسید ؟؟
   احتمالا ونه حتما خودتان هم نمی دانید چه می خواهید ..
   طاهنطروش دیگه چیه ؟درپناه چیزی که نه تودانی ونه من
   راهنمایی ما این است که اول راه رفتن خودتان را درست کنید بعد

 59. مهدي
  ژوئن 26, 2009 در 18:47

  من موبايلم رو 24 يا 25 يا 26 اسفند 87 گم كردم از طريق جفر ميشه پيداش كرد

 60. وحیده
  ژوئن 30, 2009 در 08:01

  چقد از این علوم خوشم میاد و دوست دارم،خیلی خوبه کاش یادمون بدین تا ما هم راه خودمونو پیدا کنیم،کجا میتونم منم به سوالای خودم برسم چیزی رو که میخوام پیدا کنم

 61. مریم
  ژوئیه 10, 2009 در 14:46

  سلام مدتی است که دچار سر در گمی شدم به هر در میزنم هیچ فایده ندارد قصددارم رشته و دانشگاهم را عوض کنم و جایی دیگر بروم شاید کمی روحیه ی گذشته ام را به دست بیاورم و بتوانم مسیر اصلی زندگی ام را عوض کنم خواهشا بگید من باید چی کار کنم؟ممنونم.

 62. وحیده
  ژوئیه 18, 2009 در 08:05

  سلام جواب من چی شد؟؟

 63. Eiliya&d
  اوت 10, 2009 در 21:29

  با عرض سلام به شما دوست عزیز وتشکر از زحماتی که برای جمع آوری ای متنهاکرده اید یه پیشنهاد دارم شما الحمدالله نیازی به اثبات متن .جمله ویا کلام نداری شایسته است که به بعضی از دوستانی که ناآگاهانه جمله ای رو برای شما ارسال می کنند با تعمق وحوصله ای بیشتر نسبت به اونها پاسخ بدید تا خدایی ناکرده کسی از شما رنجیده خاطر نشه باز هم تشکر والتماس دعا برای شما دوست عزیز.

  پاسخ:
  اکثرا اهل تعمق و تفکر و مطالعه صحیح مطالب نیستند.

 64. اوت 12, 2009 در 18:10

  عالی

 65. ali
  اوت 18, 2009 در 00:53

  فیلتر بود

 66. ali
  اوت 19, 2009 در 22:20

  چیز جدیدی نداری

 67. اوت 20, 2009 در 15:17

  با سلام و دوردی پاک به محضر استاد ارجمند ضمن تشکر از اینکه بیاد ما بودی . خواهشمندم حقیر را از راهنمایی فراموش نکنید . ضمنا مطلبی در خصوص اسم اعظم نوشته بودید .با دقت خواندم و از این جهت لذت بردم امیدوارم باز هم در این مورد مطلبی بنویسید با تشکر داریوش عطایی

 68. اوت 21, 2009 در 17:57

  فقط برای کسب اطلاع سایت را برگزیدم

 69. ميلاد
  اکتبر 13, 2009 در 23:46

  سلام
  من چيز ادي مد نظرم نيست بنده شرح حال ميخواهم ميخواهم از وضعيت روحيم با خبر بشم ديگران درمورد من زياد خواب مي بينند ولي دوست دارم خودم متوجهه بشم به عبارتي آگاه باشم

 70. مهدی دقیق
  نوامبر 19, 2009 در 09:22

  سلام ! و ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (غ) و خانم فاطکه الزهرا رو به شما !!!!
  و ممنون از مقاله ای که گذاشته بدین خیلی استفاده کردم !

 71. مرتضی در چگوتگی استفاده از جفر و..
  نوامبر 19, 2009 در 19:27

  جمله ای که جواب خیلی سوالات من رو داد:
  «در هر نوع استخاره و…آنچه مهم است ابزارها و روشها و نیست بلکه مهم ترین چیز لازم :صفای باطن و راستی گفتار ، پندار و کردار عامل یا استخاره کننده و…است که می تواند نفوذی هر چند اندک در لوح محفوظ نماید و خبر ویا اطلاعاتی درست به خواهنده برساند»
  با تشکر از مطالب سایتتون.
  بقیه دوستان هم این جمله رو ۳-۴ بار بخونند و بعد به دنبال یادگیری جفر و … باشند تا مثل من گیج نزنن

 72. دسامبر 13, 2009 در 13:25

  تو واجباتمان موندیم سراغ این چیز ها رفتن هنوز زوده نمی گم نه ولی زوده

 73. دسامبر 13, 2009 در 13:28

  مند خودم یک مدت دنبال این چیز ها بودم تو هر کارم فکرم پیش این چیز ها بود بعد از یک مدت یه دعا نویس گفت زوده زوده

 74. هادی
  دسامبر 17, 2009 در 20:48

  سلامتی و شادی امام زمان صلوات

 75. rbab
  دسامبر 23, 2009 در 22:01

  i am worried about my two sons abis mehdi and shabeeb mehdis future.

 76. فیلیس
  ژانویه 22, 2010 در 04:27

  در مورد اینکه گفتید( در هر سوره آیاتی وجود دارد که برای همه زمان ها نیستند )باید بگویم که همه آیات قرآن برای همه زمان ها است ولی باید آنها با در نظر گرفتن شان نزول و توسط علمای بزرگ مطابق احادیث و طبق اصول تفسیر گردد.

 77. سيد وحيد
  فوریه 18, 2010 در 00:03

  سلام استاد من راهم به شاكردي بپذيريد يا علي

  • SOGAND
   اوت 9, 2010 در 16:22

   چطوری بفهمم جوابم رادادند این استادتون کیه میشه من بااستاد اشناکنین

 78. احمد
  فوریه 21, 2010 در 01:12

  جفر يک علمي است که براي رد گم کردن بکار مي رود.
  کاربردش اين است که مردم را اساسي سرکار بگذارد و توسط فالگيرهايي درست شد که مي خواستند از دست اين آدمهاي کنجکاو که سمج هستند و مي خواهند پيش گويي را ياد بگيرند خلاص شوند و آنها را دونبال نخود سياه بفرستند. خوب هم جواب مي دهد.

 79. دلفین
  مارس 26, 2010 در 02:34

  با قلندر در مورد اینکه بی ادبانه جواب میدید موافقم. هر چند عده ای بی ادب و بی مطالعه باشند………..لقمان را گفتند: ادب از که آموختی؟ گفت از بی ادبان
  شما هم باید شان خودتون رو رعایت کنید. اگر مثل اونها جواب بدید که چه فرقی با هم دارید؟

  با فیلیس عزیز هم موافقم در مورد آیات قرآن که همه جا کاربرد دارند و زمان ندارند. مثل همین محاسبه کلمه جرف هار برای حادثه 11 سپتامبر، منتها محاسبه ها دقت و حوصله میخواهد.

  من سوالی دارم که اگر ممکن هست با ایمیل به من جواب بدید. آیا از روی سنین قمری میشه صحت چیزی رو درآورد یا وقوع حادثه ای رو پیشبینی کرد؟ چون من یک سری کلمات رمزی رو با محاسبه ابجد اونها به دست آوردم و میخوام بدونم آیا پیشبینی من بر اساس ابجد در سنین قمری با واقعیت در آینده جور در میاد یا نه؟

  پاسخ:ایمیل شما اشتباه بود .قلندری هم نمی شناسیم..
  ضمنا اخذ پاسخ فقط با رعایت شرایط سایت ممکن می باشد

 80. ابی استقلالی
  آوریل 11, 2010 در 18:47

  حوصله ندارم بخونم خیلی زیاده

 81. آوریل 27, 2010 در 11:34

  با سلام وخسته نباشيد محضر استاد .من قبول دارم كه شرط پرواز داشتن دو بال كارا مي باشد والا دانستن يك مشت عدد ورقم بدون آگاهي وعلم ومعرفت. مانند كاغذ هاي روي نيزه مي باشد .و اصل عمل است .در مورد علم جفر مطالب خوبي را عنوان نموديد .اما علم اگر نافع نباشد .ضرر مي رساند .استاد بفرمائيد آيا در خلال زندگي مي شود برخي مشكلات را كه مانع تعالي روحي مي باشد برطرف كرد يانه لطفا اين متن را قرار ندهيد .فقط خودتان بخوانيد .من طالب اين هستم كه زندگي ام با ياد خدا توام باشد .به سمت پاكيها حركت كنم تا بديها ولي مسير زندگي ام جوري شده كه مثال يك مورچه درمانده در سراشيبي زندگي در جا ميزنم .علت آن اين است كه من ازدواج كردم با خانمي كه ديدگاهش با من متفاوت است .از ديد او دنيا بسي مهمتر است تا آخرت .و مادر زنم علت اين تفكر او مي باشد چون هروقت تحت كنترل خودم باشد هر دويمان در مسير در ست زندگي هستيم وبيشتر اوقات اجراكننده خيالات و فكرهاي مادرش مي باشد كه كانون زندگي مان را سست نموده است .از نوع لباس پوشيدن تا …. لطفا استاد ارجمند بفرمائيد آيا مي توانم از كمك شما بهرمن گردم و مشكلم را حل نمايم كه در اين صورت علم جفر نافع مي باشد كه از پاشيدن يك زندگي جلوگيري نموده والا خطوطي مواج بر روي كاغذ هايي سفيد ……. از طريق ايميل منتظر كمك و نظرتان هستم.
  پاسخ:
  باید اطلاعات مثل بقیه از هردوطرف بدهید مشخصات کامل

 82. آوریل 27, 2010 در 12:35

  تشكر

 83. ژوئن 19, 2010 در 10:32

  تشكر والتماس دعا

 84. ...
  ژوئیه 26, 2010 در 19:05

  بسم الله الرحمن الرحيم
  با سلام
  لطفا جهت آشنايي بيشتر و كاملتر با علوم غريبه(نه يادگيري آنها)كتابي معرفي كنيد.
  با تشكر

 85. اوت 1, 2010 در 19:31

  با سلام
  اگر سوال درباره اوضاع و احوال خود داشته باشیم شما می توانید جواب بدهید؟

 86. baranasadf
  اوت 6, 2010 در 17:42

  سلام من مشکلی دارم که همه میگند از طریق این علم حل میشه چند وقته نامزدم من را رها کرده واز دوریش دارم دق میکنم میخواهم بهم برگردد شما که به این علم اشنایید کمکم کنید

 87. م- درويش
  اوت 30, 2010 در 21:43

  باسلام و اميد موفقيت
  اين حقير مدتهاست كه در اين امور ( علوم غريبه – جفر ووو ) تحقيق و تمرين ميكنم. خيلي خوشحال شدم كه وبلاگ خوبي را راه اندازي نموده ايد. اگر لطف كنيد و از تجربيات خوبي كه داري براي حقير هم بفزستيد ممنون خواهم شد.
  خداوند يارتان باد- ياعلي

 88. محمدرضا
  سپتامبر 16, 2010 در 02:55

  با سلام
  مدت بيش از يكسال است دختري اسرار به ازدواج با من را دارد لطفا بوسيله اين علم كمكم كنيد تا از درستي يا نادرستي اين كار مطلع شوم
  با سپاس

 89. محمد
  ژانویه 17, 2011 در 23:47

  باعرض سلام خدمت استاد بزرگوار

  این حقیر چند سالی است که به دنبال یافتن استاد کامل در ضمینه علوم غریبه هستم

  و از کسانی که اطلاع دارم با این علم اشنایی دارند در خواست تلمذ کرده ام ولی مورد قبول

  واقع نشده است از حضرت عالی کمک میخواهم که برای یافتن استاد کامل چه کار کنم

  با تشکر فراوان

 90. مهدی
  ژانویه 24, 2011 در 10:38

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم.شما فرمودید که آن دو صفحه انرژی خاصی دارد.بنده 784 صفحه از آن را به صورت کتاب دارم.چه استفاده ای می توانم بکنم؟ با تشکر.

 91. محمدرضا
  ژانویه 30, 2011 در 14:32

  سلام برای یادگیری کامل جفرچکاربایدبکنم من طلبه هستم آیااستادیسراغ دارید باتشکر

 92. محمدرضا پسند
  مارس 9, 2011 در 09:38

  با سلام
  بايد بگويم مطالب خوبي را در سايت شما يادگرفتم.من به علم جفر به تازگي آشنا شده ام ولي در مورد سطر مستحصله كه فكر كنم خودتان بهتر مي دانيد كه جفر يعني همين سطر، خواهشمند اگه مطلبي در اين مورد داريد برايم ارسال فرماييد.
  مجددآ بايد تشكر كنم

 93. ali
  ژوئیه 1, 2011 در 08:30

  با سلام.در رابطه با استجابت دعایی که به درگاه خداوند میکنیم میتوان از طریق مطالبی که شرح دادین اگاه شد که مستجاب میشود یا نه.با تشکر

 94. ali
  ژوئیه 2, 2011 در 16:04

  ایا میتوان از دعایی که میکنیم با توجه به توضیحات فوق اگاه شد که مستجاب میشود یا نه؟لطف کنین جواب بدین

 95. omid
  اوت 17, 2011 در 03:25

  به اون خدایی که علم و دانا هستش من نه صاحب این مطالب رو میشناسم نه اون منو میشناسه ولی آقایون و خانومها این علم 100 در 100 واقعیت داره خدا همون طور که ماه و ستاره رو آفرید این علم هم به ما هدیه داد که هم به خود شناسی پی ییریم هم خدا شناسی اول و آخر این علم خدا شناسی هستش و متمان باشین کسی که از این علم سواستفاده یا استفاده بی خود بکند بدون هیچ شکو تردیدی ضربشو میخوره تنها با آیات شیطانی میشود اعمال بد و نا خوشایند انجام داد و اگر انجام دهید نیروی خدایی و پاکی به شما ضربه میزند و اگر این آیات شیطانی رو انتخاب به عمل کنی و بعد پشیمان بشی نیروی شیطانی و پلید به تو و نقطه زعف تو ضربه جبران نا پذیری میزند .این حرفهای من الکی یا من درآوردی نیست چون خودم قربانی اعمال شیطانی هستم من خواستم دل معشوقم را به دست بیاورم بله به دست آوردم ولی شدیدن در حد پرستش عاشقش شدم ولی عشقم جلو چشم من بهم خیانت کرد .پس خود دانید

 96. azita
  سپتامبر 4, 2011 در 08:09

  salam man ehtiaj be komak daram
  mishe komakam konin?

  پاسخ:
  اقدام کنید

  http://pishgo1.com/form-new/

 97. مینا
  سپتامبر 4, 2011 در 11:48

  سلام
  چطور میتونم با شما ارتباط داشته باشم ؟
  به کمک شما احتیاج دارم

  پاسخ:
  اقدام کنید

  http://pishgo1.com/form-new/

 98. یاهو
  ژانویه 22, 2012 در 17:30

  سلام دوستان گرامی
  اگه میخواهید تو زندگی موفق باشید یاد خدا بهترین وسیله رسیدن به هدف است جفر و ابجد و غیب و.. امثالهم علمند ولی خطرناک
  کار هربز نیست خرمن کوفتن گاونر میخواهد ومردکهن

 99. kian
  مارس 24, 2012 در 15:06

  سلام سال نو مبارک ایا استفاده از حروف ابجد شرایط خاص مطلبد مثلا گفته میشود اگر فلان حرف را چند بار با ذکر خاص بنویسید وبگویید فلان مشکلتان حل میشود ایا پس از نوشتن وبیان اذکار خاص نیرو های غیبی باعث اذیت وازار نمیشوند واتفاقات نا گوار گریبان گیر ما نمی شوند

 100. اکتبر 16, 2012 در 16:32

  امكانيش هست كه من در زمينه ازدواجم از كمك شما استفاده كنم؟ بدجور بر سر دوراهي قرار گرفتم… با تشكر

  • اکتبر 18, 2012 در 11:07

   سلام
   مقررات سایت را رعایت کنید و فرم ورود اطلاعات را پر کنید

 101. راحله
  دسامبر 14, 2012 در 18:44

  سلام خیلی عالی بود میشه کمکم کنید من برادروخواهر مریض دارم وپدرم هم فوت شده سالمه ازدواجم صورت نمیگیره دلم میخواد کمکم کنید ممنون میشم چند سالگی ازدواج میکنم؟
  اسمم راحله مادرم خدیجه توروخدا جوابشو به ایمیلم بفرستید ممنونم

 102. ژانویه 23, 2013 در 00:57

  سلام دوستان
  در این انجمن مطالبی راجع به جفر وجود دارد که علاقه مندان می توانند از آن بازدید نمایند.

  http://forum.hjafr.ir/index.php

  بدرود.

 103. فوریه 16, 2013 در 10:20

  sALAM.Sare 2 rahi mondam.to ro khoda komak konid.chand salegi ezdevaj mikonam?esme khodam kobra va esme mamanam farzade(dorost neveshtam farzad)

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دنبال‌کردن

هر نوشتهٔ تازه‌ای را در نامه‌دان خود دریافت نمایید.

به 204 مشترک دیگر بپیوندید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: