حجامت


تاريخچه حجامت

حجامت يعني چه ؟
حجامت اصطلاحاً به روشي از خونگيري اطلاق مي‌شود كه جهت درمان بعضي از بيماري‌ها به كار مي‌رود و داراي سابقه تاريخي هفت هزار ساله مي‌باشد و به عنوان يك سنّت الهي در روايات و سيره پيامبران و ائمه‌اطهارعليهم السلام  مطرح گرديده و جزء احكام امضايي اسلام است و در طبّ سنّتي نيز به عنوان ركن درمان به حساب مي‌آيد. در زبان علمي‌از حجامت با عنوان زير ياد مي‌شود:
(Scarification, Wetcupping, Bloodletting, Drycupping)
البته با توجه به مفاهيمي‌كه‌از ديدگاه‌اسلام به دست مي‌آيد واژه‌هاي نامبرده كامل نيستند.

*  روش انجام حجامت چگونه‌است ؟
پس از معاينه و اخذ شرح حال از بيمار،  موضعي كه براي حجامت تعيين شده‌است ضد عفوني گشته، سپس با ليوان حجامت كه به صورت يكبار مصرف ساخته شده  به مدت چند دقيقه بادكش مي‌شود. بعد از ايجاد انبساط توسط تيغ يكبار مصرف و استريل جراحي،  چند خراش سطحي ايجاد مي‌گردد،  آنگاه به تناسب وضعيت جسمي،  باليني و عروقي بيمار در سه‌الي پنج مرحله‌از وي خون گرفته مي‌شود . اين عمليات مجموعاً در مدتی حدود 20 دقيقه ‌انجام مي‌شود كه خون گرفته‌شده حداكثر به 50 تا 70 سي سي بالغ مي‌گردد. در حجامت خشك مرحله خون‌گيري انجام نمي‌شود.

حجامت تا چه حد جنبه علمي‌دارد ؟
تلاش علمي‌براي توجيه حجامت در جهان شروع شده‌است و تاليفاتي نيز در اين زمينه منتشر گرديده‌است. كتاب «حجامت يك روش درماني آزموده شده‌» حاصل پژوهشي است كه‌اقاي دكتر «يوهان آبله » در كشور آلمان انجام داده‌است. كتاب (CuppingTherapy)حاصل مطالعات آقاي دكتر Ilkay Chirali  است كه در كشور آمريكا انجام شده‌است. مركز تحقيقات طب در ايالت نيويورك نيز مشغول فعاليت پيرامون حجامت است .
در كشور چين پيرامون مكانيسم اثر و كاربرد حجامت گرم و خشك مطالعاتي صورت گرفته‌است. در كشور مصر پزشكان متخصص تحقيقاتي را پيرامون اثر حجامت بر بيماري‌هاي گوناگون منتشر ساخته‌اند . جمعي از پزشكان سوريه تحقيقاتي را پيرامون حجامت شروع كرده و گزارش اول آنان در كتاب «دواء العجيب» منتشر گرديده‌است.
در دانشگاه شهيد بهشتي ايران هم در سالهاي 71 و 72 چند طرح پژوهشي پيرامون حجامت اجرا گرديده‌است ؛ از جمله «مقايسه خون وريد و خون حجامت از نظر فاكتورهاي بيوشيميايي»،  «مقايسه مواضع حجامت با مسير مريديان‌هاي طبّ سوزني‌»،  «بررسي تاثير حجامت بر بيماري‌هاي عصبي و سردرد هاي ميگرني». «بررسي اثر حجامت بر سروتونين خون» نيز پژوهش ديگري است كه در دانشگاه تهران در شرف انجام است و گزارش اولية آن در پنجمين كنفرانس بين المللي طّب اسلامي‌در هندوستان در سال 1999  ارائه  گرديده‌است. «بررسي نقش حجامت بر سيستم ايمني» مطالعه‌اي است كه در موسسه تحقيقات حجامت ايران صورت گرفته‌است و همچنين «مطالعه نقش حجامت بر تنظيم كلسترول خون» تحقيق ديگري است كه در سال 1381 در موسسه‌انجام گرفته‌است.
در دانشگاه‌هاي كشور موضوعات متعددي به صورت پايان نامه دكترا تدوين شده‌است. پزشكان و محققان عضو موسسه تحقيقات حجامت ايران نيز در تيم‌هاي گوناگون پژوهشي سازماندهي شده و درمان بيماري‌هاي مختلف را با روش حجامت مورد تحقيق قرار داده‌اند و در اين زمينه‌اطلاعات ارزشمندي را به دست آورده‌اند،  گزارش اوليه ‌اين تحقيقات در بيش از 40 مقاله تدوين و در موسسه قابل ارائه مي‌باشد .

*  آيا همه پزشكان، حجامت را به بيماران توصيه مي‌كنند؟
خير. اطلاعات پيرامون حجامت در جامعه پزشكي محدود است. به طور كلي در دانشكده‌هاي پزشكي ايران اين موضوع تدريس نمي‌شود،  فقط در برخي از دانشگاه‌هاي آمريكا،  انگليس،  آلمان و چين اين موضوع به شكل كلاسيك تدريس مي‌شود.
طبيعي است كه وقتي پزشكان ما از ويژگيهاي درماني حجامت بي‌اطلاع هستند،   همه‌اقدام به‌اين عمل نمي‌كنند. از سوي ديگر ايده‌هايي

كه مطرح گرديده‌است بسيار جديد است و بيش از پانزده سال از عمر آن نمي‌گذرد.

*  حجامت در درمان چه بيماري‌هايي به كار مي‌رود ؟
در منابع طب اسلامي‌و طبّ سنتي،  حجامت به عنوان يكي از اركان مهم درمان ذكر گرديده‌است و بيماري‌هاي گوناگون را درمان مي‌كند و به صورت اختصاصي در منابع طبّ اسلامي‌به شكل پيشگيرانه درمان همه بيماري‌ها شمرده شده‌است. موسسه تحقيقات حجامت ايران و شعب مختلف آن طي پژوهش‌هاي مستمر بر روي بيش از پانصد هزار بيمار،  تعداد 70 نوع بيماري را درمان نموده‌اند كه تعدادي از آنها به قرار زير مي‌باشد:
افزايش كلسترول و تري گليسيريد،  ديابت غير وابسته به‌انسولين،  اوره بالا،  فشار خون بالا و فشار خون پايين،  غلظت خون بالا،  سرما‌خوردگي مكرّر،  آنمي‌(كم خوني)،  سرخجه،  آبله مرغان،  سرخك،  زونا،   ايكتر فيزيولوژيك  نوزادان،  پروستاتيت،   ديسمنوره،  اليگومنوره،  آمنوره،   هيپومنوره،  هيرسوتيسم ( پُرمويي)، برخي از انواع ناباروري زنان،  كيست تخمدان،  فيبروم رحمي،  ويار حاملگي،  مسموميت غذايي و دارويي،  سردرد ميگرني،  تصلب شرايين،  اعتياد به مواد مخدر،  هيپرتيروئيدي،  هيپوتيروئيدي،  هموروئيد،  افسردگي،  سنگيني سر،  اسپاسم عضلاني،  كاهش رشد و كوتاهي قد،  لاغري،  واريس،  كمر درد، آرتروزها، آكنه و بثورات پوستي، كهير، آفت دهان، ريزش مو،  گُرگرفتن بدن،  اپيستاكسي مكرّر.

*  آيا استفاده ‌از فوايد حجامت تنها براي درمان بيماري‌هاست ؟
بيشترين كاربرد انواع حجامت در بُعد پيشگيري از بيماري‌هاست و با مكانيسم‌هاي مختلفي از جمله تنظيم سيستم ايمني، تنظيم تركيبات بيوشيمي‌و هورموني خون و تنظيم سيستم اعصاب خودكار بدن (سمپاتيك و پاراسمپاتيك) موجب پيشگيري از بيماري‌ها مي‌گردد و بدين ترتيب كاربرد حجامت بيشتر در بُعد پيشگيري است و جزو بهداشت پيشگيري طبّ اسلامي‌محسوب مي‌شود.

*  آيا حجامت براي اطفال و نوجوانان نيز قابل توصيه‌است‌؟
بلي. آثار و نتايج و فوايد حجامت در نوزادان و اطفال و نوجوانان فراوان است كه به برخي از آنان اشاره مي‌شود.
1 ـ افزايش قد و وزن و جهش رشد اطفال 2 ـ افزايش اشتها 3 ـ افزايش مقاومت اطفال نسبت به بيماري‌ها و كاهش سرماخودگي‌ها و بيماري‌هاي عفوني پس از حجامت 4 ـ اختلالات رفتاري و ناهنجاري‌هاي عصبي كودكان.
بيش از 43 نوع بيماري اختصاصي در اطفال با حجامت قابل درمان است و نيز حجامت تاثير ويژه‌اي در شادابي پوست و مو و افزايش هوش و حافظه‌اطفال و نوجوانان دارد.

*  حجامت نسبت به ساير روشهاي درماني متداول چه مزيت‌هايي دارد؟
به‌طور كلي حجامت يك روش درماني بدون عوارض جانبي است و اگر به صورت تخصصي از آن استفاده شود برتري‌هاي فراواني نسبت به روش‌هاي درماني جاري مانند مصرف داروهاي شيميايي و جراحي دارد. مزيت‌هاي درمان با حجامت را مي‌توان به‌طور خلاصه بدين شرح بيان‌كرد:
1 ـ حجامت يك روش درماني بدون عوارض جانبي است.
2 ـ حجامت براي كليه سنين كاربرد دارد.
3ـ حجامت با حداقل توان فني و تجهيزات اجرايي مي‌تواند بيماري‌هاي سخت و مزمن را درمان كند.
4 ـ حجامت هيچ‌گونه وابستگي فني، علمي‌و ابزاري به خارج از كشور ندارد.
5 ـ در حجامت فاكتورهاي مداخله‌گر وجود ندارد و يك رفتار كامل موجب درمان مي‌شود.
6 ـ حجامت چون يك دستور ديني است، توان جلب تاثيرات رواني (سايكوتيك) در آن بالاست و از اين طريق علاوه بر افزايش سطح درمان‌پذيري، موجب تقويت فرهنگ و اعتقادات مذهبي و ارتباط انسان به خداوند تبارك و تعالي مي‌شود.

*   بيماران جهت انجام حجامت بايد به چه‌اشخاص يا مراكزي مراجعه كنند؟
حجامت يك روش درمان پيچيده و داراي ظرافت‌هاي گوناگون مي‌باشد كه تجويز و اجراي آن بايد زير نظر پزشكان آموزش ديده عضو موسسه تحقيقات حجامت ايران و آشنا به مباني طبّ سنتي و طبّ اسلامي‌باشد. اين پزشكان همچنين بايد پروانه حجامت مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي را دارا باشند و در دوره‌هاي باز‌آموزي موسسه نيز به صورت دائم شركت نمايند تا از يافته‌هاي علمي‌جديد حجامت بهره‌مند گردند‌.

*   جايگاه حجامت در طبّ سنتي كجاست؟
تمامي‌بزرگان طبّ سنتي ايران از حجامت به عنوان يكي از اركان مهم درماني ذكر كرده‌اند. محمد زكرياي رازي در كتاب «الحاوي»، شيخ الرئيس ابوعلي سينا در كتاب «قانون در طب»، سيد اسماعيل جرجاني در كتاب «ذخيره خوارزمشاهي» و عقيلي خراساني در كتاب «خلاصه‌الحكمه في مجمع الجوامع» به شيوه گسترده‌اي پيرامون حجامت و كاربرد آن در درمان صحبت كرده‌اند و از حجامت براي درمان بيماري‌هاي فراگير و مهمي‌مانند سكته قلبي، ماليخوليا، سردرد هاي ميگرني و بخشي از بيماري‌هاي پوستي بهره مي‌گرفته‌اند. در طبّ اسلامي‌و منابع مذهبي نيز توصيه‌هاي فراواني به‌ انجام حجامت شده‌است.
رسول اكرم(صلي االله عليه و آله و سلم) و ائمه‌اطهارعليهم السلام خود حجامت مي‌كرده‌اند و روش انجام آن را بيان فرموده‌اند و ويژگي‌‌هاي درماني آن را برشمرده‌اند. در اين زمينه بيش از پانصد روايت مطرح است كه در كتاب «حجامت از ديدگاه‌اسلام» جمع آوري شده‌است.
يكي از مهمترين رواياتي كه در زمينه حجامت در منابع معتبر روايي ذكر شده و در ذيل آيه يك سوره‌ مباركه اسري در تفسير الميزان و برخي از تفاسير ديگر آمده‌است، حديث زير مي‌باشد:
حضرت رسول اكرم(صلي االله عليه و آله و سلم) مي‌فرمايند:
« در شب معراج وقتي كه به آسمان هفتم صعود كردم بر هيچ ملكي از ملائك گذر نكردم مگر اينكه گفتند يا محمد حجامت كن و امتت را به حجامت كردن امر بفرما.»

همچنين در مورد ويژگي درمان حجامت حضرت رسول اكرم(ص) مي‌فرمايند:
«حجامت درمان همه بيماري‌هاست. »

حجامت در تاريخ طب سنتي مشرق زمين سابقه اي بيش از پنج هزار سال دارد و رد پاي آن را در كتاب ( Ayur – veda) مي توان يافت . دستورات طبي و بهداشتي اين كتاب كه قدمتي در حدود پنج هزار سال دارد حاصل انديشه و تلاش عارفان و حقيقت بينان هند مي باشد . در تاريخ تمدن مصر باستان نيز حجامت داراي جايگاه رفيع و معتبري بوده است .

حكيم جرجاني ـ مولف كتاب گرانقدر ذخيره خوارزمشاهي ـ پيرامون قواعد و زمانهاي مناسب جهت انجام حجامت ، مطالبي را از جالينوس ـ پزشك شهير يوناني ـ ذكر مي كند . اين مسئله مويد آن است كه در عصر جالينوس نيز حجامت متداول بودهو توسط پزشكان يوناني تجويز شده است .

(( سرشرتا )) يكي از دانشمندان بزرگ هندي كه او را پايه گذار جراحي پلاستيك در 2000 سال قبل مي دانند از حجامت به عنوان يكي از روشهاي درماني بيماري هاي خوني نام برده است .

در كشور ما نيز حجامت سابقه اي ديرينه دارد و شواهد نشان مي دهد كه قبل از ظهور اسلام نيز حجامت توسط اطباء و حكماء مورد ، استفاده قرار مي گرفته است . در تايرخ آورده اند كه بهرام گور ـ يكي از پادشاهان سلسه ساساني ـ براي درمان بيماري خود از حجامت استفاده كرده است . همچنين شواهد تاريخي نشان مي دهد كه حجامت به همراه طب سنتي در دانشگاه جندي شاپور تدريس مي شده است .

http://hejamat.ir/image1/hejamatf.gif

دانشمندان و اطباء شهير ايران زمين ، نظير ابوعلي سينا، جرجاني ، رازي و بسياري ديگر ، جملگي به طور وسيعي از حجامت در درمان بيماران خود بهره بده اند و در كتابهاي معتبر خويش اين روش را به كرات تجويز نموده اند . به عنوان مثال ابوعلي سينا در كتاب ارشمند (( قانون )) حجامت را در درمان بيش از 30 نوع بيماري موثر دانسته است .

طي قرون متوالي حجامت جزو فرهنگ ملي ـ مذهبي مردم اين سرزمين قرار داشته است . بطوريكه در گذتشته ، همه ساله مردم در فصل بهار ، كودكان و ميانسالان خويش را حجامت نموده و اصطلاحاً اين مرام را (( عيد خون )) مي ناميده اند و معتقد بوده اند كه با اين طريق فضولات و سموم از بدن دفع شده و سلامت فرد تضمين مي شود .

با ظهور اسلام پيامبر وائمه اطهار ضمن تائيد اين امر به پيروان خود آن را توصيه نموده اند كه بعدا در اين مورد به تفصيل صحبت خواهد شد .

اين روند تا سال 1334 هجري شمسي ادامه داشته است . در اين سنال تحت عنوان اجراي قانون نظارت بر درمان ، مبارزه وسيعي عليه حجامت آغاز شد . به اين ترتيب حجامت ، در روند رفتارهاي درماني ايرانيان ، بسيار كم فروغ شد .تا اينكه به تازگی موسسه تحقيقات حجامت ايران با انجام تحقيقات اين مورد را احيا كرده است .

جايگاه حجامت در دنياي امروز

جايگاه حجامت در دنياي امروز

حجامت ، امروزه در بسياري از كشورهاي توسعه يافته و يا در حال توسعه در حال انجام است و تحقيقات وسيعي راجع به تاثيرات شگرف اين روش درماني انجام شده و همچنين در حال پيشرفت مي باشد . با مراجعه به شبكه جهاني اينترنت ( Cupping � Scarification � blood � phlebotomy ) و برخي مجله هاي معتبر پزشكي مي توان به مقالات فراواني راجع به تاثيرات حجامت دست پيدا نمود .

در آلمان دكتر » يوهان آبله » با بيش از 20 سال تجربه تحقيق در خصوص اثرات حجامت ، كتابي با عنوان » حجامت روش درماني آزموده شده » به چاپ رسانده است . در آمريكا ، كانادا ، انگليس ، آلمان ، فنلاند ، نروژ ، آفريقاي جنوبي و بسياري از كشورهاي اروپاي شرقي حجامت به صورت روز افزون و گسترده اي در كلينيكهاي ويژه روبه رشد و انجام مي باشد.

تحقيقات علمي و پايه اي در خصوص حجامت در حال انجام است ، اما تعدادي از بيماريهايي كه تاثير نسبي و يا قطعي حجامت در درمان آنها به صورت تجربي به اثبات رسيده است عبارتند از :

1- جوشهاي صورت و بدن ( آكنه 2- سردردها به خصوص ميگردن 3- ريزش و شوره موي سر4- درد كمر و يا دردهاي سياتيكي5- چربي خون 6- قند خون و ديابت غير وابسته به انسولين nIDDM7- فشار خون 8- ناراحتي ها و عفونتهاي زنان9- دردها و اختلالات دوران قاعدگي -,10اريس و ورم پا11- افسردگي12- اگزما و حساسيت پوستي13- انواع آلرژي14- كك مك و لكه هاي پوستي15- درمان آرتروز 6- درمان لاغري17ترك اعتياد 18- درمان انواع خاصي از نازايي19- بيماريهاي قلبي20- خواب رفتن و خارش دست و پا 21- بيماريهاي رواني22- بهبودحالات بعد از CVA يا سكته مغزي23- غلظت خون24- گُر گرفتگي و دردهاي عضلاني25- كوتاهي قد26- بي اشتهايي27- سينوزيت28- يرقان نوزادان 29-;كيست تخمدان30- مسموميتهاي غذايي و دارويي31- سلوليت32- يبوست33- تصلب شرايين 34- شب اداراي35- اختلالات رفتاري كودكان 36- ضعف سيستم ايمني

ممكن است براي عده اي اين سوال ايجاد شود كه چگونه يك عمل ساده يا چند خارش پوستي مي تواند در درمان اين همه بيماري كه بعضاً از معضلات لاينحل پزشكي هستند موثر باشد ؟ در پاسخ بايد گفت كه خون در متابوليسم بدن نقشي محوري و مركزي دارد و تغديه كنندة كل سلولهاي بدن است . آلودگي � غلظت نامطلوب و هرگونه اختلال در خونسازي صحيح ،‌بر بافتهاي بدن و كليه سلولها تاثير نامطلوب خواهد داشت . لذا تصفيه خون از مواد مضر و سموم و رفع انسدادهاي عروقي مي تواند در سلامت تمامي سلولهاي بدن موثر باشد .

از طرف ديگر اكثر عفونتها و بيماريها بر اثر ضعف سيستم ايمني ايجاد مي شود . امروزه تحقيقات علمي در مراكز معتبر تحقيقاتي ، تاثير آسيب بافتي را در فراخوان سلولي به محل و تقويت سيستم ايمني بدن به اثبات رسانده است . (‌حجامت نوعي آسيب بافتي است كه باعث احتقان و التهاب موضع مي شود ) در طب سّنتي حجامت داروي غلبه خون بر بدن است . از علايم غلبه خون مي توان به ايجاد كورك و جوش در سطح بدن ، مورمور شدن و احساس خارش خفيف ، سنگين و كرختي بدن ، سرخي صورت و پوست ، گرگرفتگي ، سردرد و احساس خالي شدن زير پا هنگام راه رفتن ، خواب رفتن اندامها ، خواب زياد و سنگين و ….. اشاره نمود.

حجامت موافقين ،مخالفين

يکی ديگر از ايراداتی که در زمينه انجام حجامت وجود دارد و مخالفين اين عمل آن را بيان می کنند اين است که اين عمل می تواند در شيوع بيماريهائی مثل هپاتيت يا ايدز و… نقش داشته باشد .البته اين امر مسلم است که اين خطر در هر امر خونگيری محتمل است و بيش از همه پرسنل گروه پزشکی در خط اول اين خطر وجود دارند .اما آنها که حجامت را در انتقال اين بيماريها دخيل ميدانند بايد توجه کنند که راه انتقال ايدز از خون يا تراوشات جنسی ودر هپاتيت خون و تراوشات مخاطی است در انجام عمل حجامت که ما با يک ليوان و تيغ يک بار مصرف سر و کار  وخون آن فرد سر وکار داريم منبع آلوده کننده (يعنی خون يا تراوشات جنسی ومخاطی آلوده )در کجا وجود دارد که آن فرد را آلوده کند ؟!مگر اينکه اين عوامل در ست يا  وسايل شخص حجامت کننده بخواهد باقی بماند وعامل انتقال باشد  که البته اين امر با توجه به استريليزاسيون وسايل (که امر لازم در انجام حجامت می باشد) و توجه به اين امر که ويروسهای هپاتيت وايدز در محيط بيرون جز چند دقيقه قادر به حيات نيستند (ولذا ما انتقال هپاتيت وايدز از راه هوا نداريم )امری غيرمحتمل است .

حجامت موافقين ،مخالفين2

حجامت در طب قديم درمان غلبه خون بوده است .اين مورد همان افرادي هستند كه در طبايع از آنان به عنوان طبايع دموي ياد مي شود .البته اين نكته لازم به يادآوري است كه اغلب افراد از حجامت سود مي برند به غير از افرادي كه حجامت براي آنان كنتراانديكاسيون (ممنوعيت )دارد -بعدا ذكر مي شود -و افراد شديدا سرد مزاج (بلغمي )البته افرادبلغمي نيز در صورتيكه حجامت لازم باشد پس از تمهيداتي از جمله داروهاي بلغم زدا يا پس از فصد و بادكش گذاري (حجامت گرم وخشك )كه همه بدن را گرم مي نمايد مي توان حجامت كرد.

سوالي كه بيش از همه در ابتداي بحث حجامت خصوصا از طرف مخالفان حجامت مطرح مي شود اين است كه اگر از بيماري نياز به خونگيري شد چرا از طريق انتقال خون اين كار انجام نگيرد كه اين كار هم عمل خداپسندانه است وخون آن را افراد ديگر هم استفاده ميكنند وهم عمل درماني انجام شده است ؟

اولا ما در اينجا توصيه میکنيم  که اين عمل خداپسندانه توسط شما به هر نحو که ممکن است خصوصا در مواقع استمداد هموطنان انجام شود که البته اين عمل به نوبه خود اثر درمانی خاص خود را داراست .من بيماری  شديدا دموی مزاج داشتم که اظهار می داشت وی  حتی در طی خونگيری  برای آزمايش نيزکه از5 سی سی فراتر نمی رود بهبود علائم داشته است .ولی حجامت همان طور که اشاره خواهد شد عملی  است که اثر درمانی آن (اگر رعايت جوانب امر شود )به مراتب بيشتر ،طولانی  اثر تر و موثر تر می  باشد .

بيشتر کسانی  که سوال فوق را مطرح می  کنند،از نحوه انجام حجامت اطلاعی ندارند و بسياری از مخالفان حجامت حتی  برای يک بار هم از نزديک اين عمل را نديده اند .

در حجامت ابتدا بوسيله يک ليوان که يکبار مصرف است ) توسط خلا ئ ايجاد شده از راه حرارت يا توسط دستگاه ساکشن يا کمپرسور طی  چند دقيقه (اغلب ۳ تا ۵ دقيقه )در روی  پوست يک  التهاب انجام می گيرد .حدود۵۰ درصد اثر درمانی  حجامت در طی  اين عمل انجام می گيرد .در طی اين کار تمام واکنشهای التهاب يعنی پر خونی،فرا خوانی سلولهای  التهابی  واسيب سلولی  مشاهده می شود پس از آن طی  عمل تيغ زدن که به نحوه  خاص خود انجام ميگيرد.

اين خون که پر از سلولهای  ملتهب وسلول های  غليظ وبسياری  از توکسينهای (سموم )خون است خارج ميشود وتوسط بادکش تخليه انجام می  گيرد .پرواضح است كه اين عمل طي انتقال خون انجام نمی گيرد.

بعلاوه در انتقال خون ما خون رااز وريدهای  بزرگ خارج ميکنيم در حالي كه با اين روش خون ازمويرگها واز لنفاتيكها ووريدهای سطحی خارج ميشود.در طي بسياری از مطالعات مشخص شده كه ماهيت سلولهاي خارج شده توسط حجامت ماهوي بامحتويات خون وريدي دارد كه بعدا به تفصيل بيان مي شود.

حجامت موافقين،مخالفين3

بحث ديگر  مورد  اشاره دوستمان در زمينه حجامت آن بود که در هيچ کتاب مرجع و يا مرکز معتبر و مقاله و نشريهء مستند اشاره ای به سوددهی اين روش نشده است که بايد گفت اگر چه د رمورد حجامت در کتب رفرنس شايد مطلب در خور توجهی نباشد اما مقالات زيادی در اين مورد وجود دارد که با جستجو در مدلاين پزشکی ويا در اينترنت با کليد واژگان cupping;Scarification � blood letting  � phlebotomy اين امر مقدور است .كه البته من در اين مورد در فرصت مقتضی اين كار را خواهم كرد .بعلاوه اين نكته حائز اهميت وياد آوری است كه حجامت مانند ساير مواردی مانند همئوپاتی ،هيپنوترای ،طب سوزنی و… يك آلترناتيو مديسين است كه به مانند مثالهای ذكر شده ،در كتب رفرنس تائيد نشده اما زشكان وبيماران از بهره های درمانی آن استفاده می كنند .

در مورد ديگر مطلب مورد اشاره كه نوشته اند  موافقين حجامت توجيه علمی برای آن نداشتند و حمايت خود را صرفا بر اساس توصيه های دينی و سنتی که در اين خصوص شده است اعلام کردند نيز توصيه می كنم به توجيهات علمی ذكر شده در سايت من وساير مواردی كه ذكر خواهد شد مراجعه نمائيد .البته اين نكته لازم به يادآوری است كه دين اسلام مبدع حجامت نبوده و صرفا آن را تائيد كرده است وهر گونه سوئ استفاده از تائيد دينی حجامت نيز در راستای ساير سوئ استفاده هائی است كه از دين می شود وبا بحث علمی ما منافاتی ندارد .

در مورد مطلب  عروق بدن مثل لوله کشی شهر نيست که پس از مدتی در آن مواد زايد رسوب کند و به تعبير يک نفر لجن!! جمع شود و با ايجاد زخم! خارج گردد! خود نويسنده با ارائه مثالهائی از كلسترول وهموسيدرين تائيد نموده اند كه رگهای انسان می تواند مانند لوله های شهر باشد كه هر از گاهی بايد از مواد زائد اك شود .برای توضيح اين مورد شما را به مبحث آترواسكلروز در كتاب پاتولوپی رابينز و هاريسون ارجاع می نمايم كه در آن ضمن اشاره به شروع روسه آترواسكلروز در سن جوانی از اتوپسی های انجام شده از اجساد سربازان جنگ ويتنام كه اغلب در سن ۱۸ تا ۳۰ سال بوده اند ياد می كند كه در آنها نيز آترواسكلروز عروق كرونر وساير رگها  مشهود بوده اما نه در  اندازه ای كه مثلا در يك فرد ۶۰-۷۰ ساله وجود دارد و ۹۰-۹۵ درصد رگ را گرفته باشد .بخاطر همين موارد است كه رهيز غذائی و ورزش منظم از جوانی توصيه می شود .در ضمن در مورد  عوامل آترواسكلروز يا به قول آن پيرمرد کثافتهای خون  غير از موارد معروف مثل كلسترول به تازگی از ساير علل از جمله همئو سيستين نيز ياد می شود كه در آينده به مانند كلسترول اسكرينينگ آ ن لازم می شود .اين مورد وصد ها عامل شناخته شده وشناخته نشده ديگر همان کثافتهای خونی ا ست كه عوام می گويند و……

About these ads
 1. فاطمه رحيمی
  مه 20, 2009 در 12:17

  سلام ميخواستم بدانم آيا عمل حجامت در بهبود بيماری اسكيزوفرنی موثر است يا نه ؟ ضمنا» آدرس چند پزشك حاذق در امر حجامت از شهرستان تبريز برايم ارسال كنيد . متشكرم

 2. سعید
  آوریل 9, 2010 در 20:43

  سلام ميخواستم بدانم آيا عمل حجامت در بهبود بيماری سرطان خون موثر است يا نه ؟ ضمنا” آدرس چند پزشك حاذق در امر حجامت از تهران برايم ارسال كنيد . متشكرم

 3. فروغ
  ژوئن 29, 2010 در 00:04

  سلام میخواستم بدانم حجامت در افزایش قد فردی 30ساله تاثیر دارد یا خیر؟و ادرس چند طبیب حاذق در اهواز یا شیراز؟ممنون

 4. حجت اله عرفانیان
  اوت 30, 2010 در 12:29

  قال رضا (ع) سم از هر نقطه ای وارد بدن شود از محل حجامت خارج میگردد
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره
  سمومو بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری
  کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک داره هزار معما هدیه نموده خدا همین ساده حجامت چبیو قند در بیاد خون جدید جاش میآد سمومو بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک چبیو قند در آمد تنت میشه سلامت چراغ خطر علامت بوده خطر کلامت فراری از حجامت چرا ره میکنی گم که تا گردد رسوب خون تراکم
  خون جدید جاش میآد بریز بیرون سمومو آشغالای بی مواد
  به پشت هر نبی مهر نبوت به پشت هر امام مهر امامت به پشت ما بوود مهر حجامت شود کورو کچل هر بی حجامت جهنم بوده جاشان در قیامت علامت حجامت جوازه در قیامت گذشتن از صراطو در بهشته رحمت بوده همین علامت علامت حجامت نظافت درونی تا که عقب نمونی فرق خونحجامت که داره خیلی غلظت چهل برابر بالاتر از خون رگ- حجامت برعکس خون آب میشه حجامت چربیو قند در بیادتنت میشه سلامت
  کاری با رگ و خون نداره اصلا در آره از پوست تو چربیو قندکلا ز روی پوست سیاه در نمیآد یک گیاه شوره زاره کله ات گرگ زده گله ات کچل حجامت بکن موهات همه در میآد هیپی میشی دوباره تنها همینه چاره قوی میشی مثل شیر بیا حجامت بگیر مرگ میآد سراغش فقط اینه علاجش بریده چون کلاجش نمیکنه علاجش

  روغن ترمز عوض داشته باشی هر مرض در جاء بگیری شفاء نباش دیگه بی وفا بیا زودتر دیر نکن جسمتو تو پیر نکن مثل قاسم باش شجاع دوستتش داره چون خدا

  همیشه باشی تو شاد درود من بر تو باد

  درد نداره حجامت مرگ نداره حجامت تنت میشه سلامت
  خانمها میشن به عادت آقایون بشند حجامت ماشینو عضو میکنند روغنشو به هر وقت تو کی عوض میکنی روغنت چکار تو کردی برای تنت نظافت درونی تا که عقب نمونی النظافت من الایمان فرار مکن ای بیمار داشته باشی هر مرض روغن ترمز عوض عوضی نری واسگازین بزنی تو جای بنزین داشته باشی هر مرض روغن موتور عوض فقط اینه تنها راش خون جدید میآد جاش فقط اینه که راهش بریده چون کلاجش نمیکنی علاجش فراری از حجامت چرا ره میکنی گم که تا گردد رسوب خون تراکم چراغ خطر میزنی با این جوشای انی بیخیالی رو ترک کن فکری به حال مرگ کن همش نکن که سکته گوش بکن یه نکته
  سمومو بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک بیا حجامت بکن زودی نرو زیر خاک با حجامت هر سیاست پایدار بی حجامت هرسیاست پای دار

  شهداء و جانبازان حجاب زنان جوان را کاملتر وقدرتمندتر از خون خود میدانند با فوکل فقط تباهی و از هم پاشیدن خانواده ها و گمراهی ایدز و مریضی و زلزله و ویرانی و حماقت بیشتر میشود
  ای زن بتو از فاطمه اینگونه خطاب است ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است میمون هر چی زشت تره بازیش بیشتره برای شوهرت در خانه زیبا کن نه برای هوسرانان بی سرو پا و شرابخور بی نماز جهنمی هر کی که خیلی خره لخت مثه انتره توی جهنم جاشه خوراک اونه پشه پیش همه خار میشه ایدز میگیره مریضی هیچ نگیره عزیزی بدون که جایزشه جواب اعما لشه خراب میشه تو سرش صد برابر خرج کنه اعلاجشم نمیکنه اینها هستند مریض معلومه باشند کثیف مرگ میآد سراغش فقط اینه علاجش بریده چون کلاجش نمیکنه علاجش روغن ترمز عوض داشته باشی هر مرض در جاء بگیری شفاء نباش دیگه بی وفا بیا زودتر دیر نکن جسمتو تو پیر نکن
  09126005246 حجامت عرفان پرواز اولین مبتکر وسایل بکبار مصرف حجامت در جهان از سال 1365 خورشیدی برعکس خون رگ خون سیاه و سفید حجامت در برابر هوا آب میشود بر عکس خون آب میشه حجامت چربیو قند در بیاد تنت میشه سلامت گفته پیمبر شفاست دوای هر درد ماست جسمت میشه سلامت چون بکنی حجامت 39الی 40درصد سمومش بالا تر از خون رگ میباشد خون رگ چون در برابر هوا لخته میگردد ایندو متضاد یکدیگرند نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم حجامت با رگت کاری نداره عرق باجوش ازپوستت در آره سمومو بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری می خای چکار کنی دیگه سر تاپای تو گندیده اگر غافل شوی تو از درونت شود مثل لجن آلوده خونت وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه حجامت با رگت کاری نداره عرق باجوش ازپوستت در آره بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان کلام احتجم من بین کتفه اگر روشن نگردد خیلی حیفه چه باشد علت اصلیه سکته مگر علم پزشکی پیش نرفته چه باشد علت سرطان و سکته مگر علم زرشگی پیش نرفته و یا تکنیک همه حرفو نگفته
  اگر خواستید بدانید علتش را دلیل اصلی بی ذلتش را رسوالله جوابش داده آن روز بخوان طب النبی را پس تو امروز
  خودت پی میبری علت چه باشد بناگه هستی مااز چه باشد خانمها میشن به عادت آقایون بشند حجامت ماشینو عوض میکنند روغنشو به هر وقت تو کی عوض کرده ای روغنت چکار تو کردی برای تنت میخارونی تنت را هی میبینی انت را روغن ترمز عوض داشته باشی هر مرض روغن موتور عوض واسگازینت هم چه وضع گریس کاری دوباره تنها همینه چاره نظافت درونی تا که عقب نمونی
  بر عکس خون آب میشه حجامت چهل برابر بالاتر غلظتش با خون رگ سموم بد غلظت خون -چربیو قند در بیاد تنت میشه سلامت
  هر کی حجامت نشه سکته کنه حقشه بجم که تا دیر نشه گرفتاریت رفع بشه
  چنان شیر سماور جرمو املاح بگیرد شیر قلبت را به ناگاه ولی گر جرم خونت را بگیری یقین بنما به این زودی نمیری ولی گر جرم خونت را نگیری شوی کورو کچل زودتر بمیری نظافت درونی چراعقب بمونی فرار نکن تو گونی درد نداره حجامت مرگ نداره حجامت تنت میشه سلامت عشق حجامت به همین تیغاشه تا که گل روی تو زود باز بشه باز میشی مثل گل رنگ تو مثل سنبل سفید میشی مثل ماه ستاره بارون میشی روم هر جا به کوهو هم درو دشت فقط جایی خنک باشد چنان مشت مناسب باشد از بهر حجامت اگر باشد در آنجا چشمه ای خشک برون آید زآن آب خنک مشک رسولش را خدا هفت آسمان برد که تا گفت احتجم شهد عسل خورد گل رویش شگفت چون ماه و خورشید نظر چون کرد پهلویش علی دیده علی در این سفر همراه او بود به هر راهی که رفت مولا علی بود

  قابل توجه ورزشکاران و مدیران روحین تن یک بار هم که شده بادکشهای رستم را امتحان کنید دو پینگ شیطا نیست سه پینگ الهیست تا سه نشه بازی نشه یک کاری کن که سه نشه رنگ پرچم سه رنگه برا هر کی که قشنگه عملکرد فشنگه روزی سه بار میخونی نماز داره بدن خیلی نیاز روزی سه بار میخوری غذا میری بعدش غذای حاجت غسلم خدا میگه اول سرو گردنت خودتی دوم که راست تنت سوم که چپ تنت آب میکشی هر چیزی سه بار تا پاک بشه نه بیمار خودتی سه بار داره هر چیزی تا سه نشه بازی نشه یک کاری کن که سه نشه

  اگر بخواهیم حتما میتوانیم کاری کنیم معجزه دو پینگ فایده نداره سه پینگ را بدون عوارض تجربه کنید فقط بادکش خالیست ولی با تمام بادکشهای دنیا فرق میکند بادکش خلع در خلع یکبار مصرف بدون تیغ و بدون درد سه پینگ میتواند تا سیصدو پنجاه کیلو وزنه را با غیرت بالای سر ببرید
  آقای رضا زاده باز هم طلای جهان را برای ابوالفضل علمدار هدیه کند اینجانب با آزمایشهای زیاد روی بادکشهای حجامت خشک بدون تیغ زدن به بادکشهای قهرمانان دست پیدا کرده و به راز قیرت زور پی برده و به این نتیجه رسیدم وقتی از این بادکشهای بزرگ که یک دایره به اندازه چهار انگشت از دو طرف بزرگتر از توپ فوتبال میباشد انقدر اثر بخش و قدرت آفرین است که قول میدم رضا زاده با هفت بار استفاده هفتاد کیلو وزنه قدیم خود را ارتقاع بخشد چون این باد کش تمام رگهای پشت را باز و اکسیژن و انرژی سه چندان به بازوها میرساند و اصلا آدم کم نمیآورد چنان غیرت و قدرتی به سینه و بازوها میدهد که اگر ورزشکاران ما در تمامی رشته ها میدانستند استفاده نموده و فقط طلا کسب مینمودند به رضا زاده عزیز سفارش میکنم حتما پیش ما برای امتحان این بادکشهای رضا زاده استفاده کامل را ببرد پهلوان غیرتمند تهران هستی زنگ بزن میآم پیشت در سه صوت کاری کنم که دنیا مبهوت بشه از شما ابوالفضل ایران که جانباز شد چو دستش بیفتاد در راز شد خدا چشمه حق گشود چو هر ماه حجامت نمود 09126005246 عرفان

  همه چیز اینجاست یقینا شما لایق بهترینها هستید و کاملترین حجامت پیشرفته خلع در خلع که در هر محیطی انجام شود ایرادی نداردرا یکبار هم که شده تجربه کنید و از زندگی بدون سموم و غلظت خون لذت ببرید و لیوانهای بزرکسالان حجامت خشک پنج برابر لیوانهای موجود اثر بخش تراز لیوانهای قدیمی میباشد کفش بچه ها برای پای بزرگتر ها هر گز نشود لال بهنگام ممات هر زبانی که فرستد به محمد صلوات هر که بامش بیش برفش بیشتر میزند بر پوست تو چند نیشتر درد نداره حجامت مرگ نداره حجامت غلظت خون در بیاد تنت میشه سلامت عشق حجامت به همین تیغاشه تا که گل روی زود باز بشه باز بشه صورت تو مثل گل ناز بشه رنگ تو مثل سنبل
  درود بر روا زاد سرورو عشق ما باد درود بر حجامت بر نقطه کلامت قاسم باشی سلامت چون میکنی حجامت کار تو بوده درست از من چیزی نپرس
  سلام براین خوشکله سروده این بیتو به تماس بگیر تو با من برنده هستی حتما 09126005246 میگم اینو نمونه برا شما نمونه صفا کنید شما هم بگید برا خدا هم حجامت چاره درمانو درد است مناسب بهر زن اطفالو مرد است حجامت شیوه پیغمبران است که تحریمش به رای کافران است اگر هستی تو مایل بر سلامت حجامت کن حجامت کن حجامت با سه دفعه حجامت درمان میشه همه درد هر درد لااعلاجی درمان کند حجامت
  زکم خوردن کسی را تب نگیرد ز پر خوردن بروزی صد بمیرد اگه میخای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قندخون میشه رو غنو قندو نمک میکنه مرگت کمک
  سه باربشی حجامت تنت میشه سلامت لفتش بدی تو ای مرد دیدار به قیامت
  اندازه نگهدار که اندازه نکوست هم لایق دشمنستو هم لایق دوست
  هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم
  نه که حجامت قندو سمومه تنه بر عکس خون آب میشه روغنه
  برعکس خون آب میشه حجامت چربیو قند در بیاد تنت میشه سلامت اصلا نباش ناراحت بگیر حجامت راحت تنت میشه سلامت درد نداره حجامت عشق حجامت به همین تیغا شه تا که گل روی تو زود باز بشه وقتی که پشت تو همش میخاره قلب تو چون ناراحته میناله
  حجامت بوده تنها راه چاره که از پوست غلظت خونت در آره
  حجامت میکند درد تو چاره که اصلا زره ای دردم نداره که از پوست غلظت خونت در آره و با رگهای تو کاری نداره حجامت با رگت کار نداره عرق با جوش از پوستت در آره در آره از پوست همه چربیو قندو سموم کاری بارگ و خون نداره تموم بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیرم زپوستت چربیو قندو سموم
  چراغ خطر یعنی جوش میترکونی تو از روش جوش نخور جوش نزن بیا حجامت بزن باعث طول عمرو سلامتیت زود میشه وقتی که سموم بدهم ز پوستتو دفع بشه
  میکشه بیرون همه چربیو قندو کلا کاری با رگ و خون نداره اصلا جاری میشه تو رگها خون جدیدو اعلاء غلظت خون در بیاد خون جدید جاش می آد رسوبات بدو میکروب ز هر جور جدار موی رگها را کند کور
  حجامت میکند درد تو چاره که ازپوست غلظت خونت در آره
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره
  میکشه بیرون همه چربیو قندو کلا کاری با رگ و خون نداره اصلا
  اگر غافل شوی تو از درونت شود مثل لجن آلوده خونت وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه
  چراغ خطر میزنی دو طبقه جوش میزنی قل جوشه لپو دماغ میده خطر ای حماق
  سموم بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری میخای چکار کنی دیگه سر تا پای تو گندیده چراغ خطر میزنی بااین جوشای انی هی مبینی تو انت هی میخارونی تنت پس کی عوض میکنی روغنت چکار تو کردی برای تنت عوض نکردی که تو روغنت کاری نکردی برای تنت میخارونی تنت را هی میبینی انت را نظافت درونی تا که عقب نمونی داشته باشی هر مرض روغن ترمز عوض روغن موتور عوض واسگازینم کن عوض روغن موتورعوض عوضی نرو نکن حض ای معدن جوشو چرک یه کم بکن هم تو فکر سه بار حجامت بکن اعتیادو ترک بکن سموم زدایی بکن بیرون بریز نیکوتین مثل اونه که بیرون میاد همیشه زقین اعتیادو ترک بکن فکری بحال مرگ کن نتیجه بخشه سه بار اگه حجامت بیاید چربیو قندو سموم باعث مرگه تموم بچهو پیرزنو مردو مریضو جوون بوود جای حجامت بین کتفان چه کارش با رگو با خونو شریان غلضت خونو سموم دفع نمیشه با حموم باید بشه تخلیه زسطح پوستت تموم نموده رویت سیاه غلظت خونت بیا کبود شدی مثل داش خون جدید میآد جاش کبود شدی مثل قیر بیا حجامت بگیر فرار نکن میشه دیر زودی میشی خیلی پیر آمپولو قرصو ترک کن فکری بحال مرگ کن بدون دردو دواء در جا بگیرید شفا ء میخای اگه نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قند خون میشه

  رحمت نکردی تو خودکشی ستکه نکردی ای مرد زهر نخوردی اصلا همین که هستی فعلا آمپولو قرصو ترک کن فکری بحال مرگ کن آمپولو قرصو دواء هرگز نباشد شفاء آمپولو قرص یک درصد حجامته صدردصد بدون دردو دواء در جاء میده تن شفاء تحولات زیاد خدا نموده بیاید با چشم خود ببینید اصل حجامت میخاید شیوه نو و جدید دو از بخاخونو میکروب هر نوع مریض وزارت بهداشت دید شیوه ما پسندید اصل حجامت که میگند همین جاست صد پله بالاتر از آمپولو قرصو دواست

  بیایو دست دست نکن تا نشده دیگه دیربیا حجامت بگیر تا نشدی دیگه پیر به مرگ سکته نمیر برعکس خون آب میشه حجامت چهل برابر بالاتر سمومه با خون رگ دفع میشه زپوستت چربیو قند خونت بلند میشه قدتو مرض میره ز جونت چربیو قندو سموم جمع میشه توی خون چاره نما قند خون تا که برون آی زبمبست خون فکر نکنی اینه راش فرار کنی هی ز داش بیا حجامت بگیر خون جدید میآد جاش عمرت میشه هزار سال پوست اندازه مار هر سال تو هم بکن حجامت سه بار در سا له راحت سموم خون دفع بشه مریضی هات رفع میشه نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه حجامت بوده تنها راه چاره سمومو چربیو قندت درآره که از پوست غلظت خونت درآره رنگت شده مثل قیر سه بار حجامت بگیر تا نشدی دیگه پیر بیا حجامت بگیر بوود جای حجامت بین کتفان چکارش بارگو با خونو شریان خانمها میشن به عادت آقایون بشند حجامت ماشینو عوض میکنند روغنشو به هر وقت گریس کاری واسگازین فرار نکن تو بنشین فراری از حجامت چرا ره میکنی گم که تا گردد رسوب خون تراکم وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه نمیکنی که تو گوش بالا بره عقلو هوش میبره بالا همه عقلو هوش بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان حجامت چاره درمانو درد است مناسب بهر زن اطفالو مرد است اگر خواهی تنت گرددسلامت حجامت کن حجامت کن حجامت با سه دفعه حجامت درمان میشه همه درد هر درد لاعلاجی درمان کند حجامت پولو دلارو ترک کن فکری بحال مرگ کن شیرجه نزن رو یورو میگیره قلبت یوهو با حجامت هر سیاست پایدار بی حجامت هر سیاست پای دار پیر شدی یو کچل میری چرا در سفر سکته کنی همانجا گوش نکردی اینجا حق همه ضایع کرد بجای ما سفر کرد خوندم براش فاتحه جواب خدا را بده هستیم ما برابر یا که میگی برادر 30 ساله ما در اینجا دائم تو باشی اونجا جون هر چی که مرده کردی تخم دو زرده یه کم نگاه کن خدا جواب ندادی به ما جانباز انقلابم مفت خور انقلابی اونم باشی قلابی تا که بگند جنگ شده فراری هزار رنگ شده خداوندا خودت بر داد ما رس برابری برادری حکومت عدل علی مسئول بداد ما رس پارتی بازی دگر بس چه باشد علت اصلیه سکته مگر علم پزشکی پیش نرفته چه باشد علت سرطان و سکته مگر علم پزشکی پیش نرفته ویا تکنیک همه حرفو نگته اگر خواستید بدانید علتش را دلیل اصلیه بی ذلتش را رسو الله جوابش داده آن روز بخوان طب النبی را پس تو امروز خودت پی میبری علت چه باشد بناگه هستی ما از چه باشد خودت واقف شوی بر اصل علت نمایی اعتراف بر نظم خلقت چنان شیر سماور جرمو انلاح املاح بگیرد شیر قلبت را به ناگاه ولی گر جرم خونت را بگیری یقین بنما به این زودی نمیری ول گر جرم خونت را نگیری شوی کورو کچل زودتر بمیری چونکه حجامت شدند جزو نوابغ شدند قال علی (ع) حجامت بدن را سالم و عقل را افزایش میدهد حجامت خونگیری نیست بلکه حجم و رسوبات بدن را میگیرد داشته باشی هر مرض روغن جسمت عوض جاری میشه تو رگها خون جدیدو اعلاء نظافت درونی تا که عقب نمونی ربطی نداره حموم قلبت بگیره تموم حالا بورو هی حموم تا جونت بشه تموم بیا دیگه ریب نزن دست به ته دیگ نزن بیخود تو هی تیپ نزن نظافت درونی تا که عقب نمونی اگر خون تو شد لخته بدان هی میکنی سکته سکتهو ویروس بد به هر کی حجامتو کرده رد حجامت بوده تنها راه چاره که از پوست غلظت خونت در آره

  یازده تن از امامان شیعه را مسموم و با شمشیر به شهادت رساندند ولی مولایمان قائم آل محمد(عج) هزارو سیصد سال بیشتر ما به او عشق میورزیم بزودی انشاء الله همه جمال با صفای یوسف زهراء و علی آخرین وصی پیامبران را زیارت خواهیم کرد گل نرکس ثمره 124 هزار پیامبر و دوازده امام و چهارده معصوم میباشد او زیباترین کاملترین و باوقار ترین و دلربا ترین انسان شریف میباشد او مرده را به اراده خدا چو عیسی (ع) زنده میکند کور را شفا میدهد و چون سلیمان است و انگشتر سلیمان در دست اوست و عصای موسی در دستش و ذلفقار علی (ع) در کفش میباشد همه دشمنانش با دیدن او دوستش میگردند فقط بی نماز ها که پرده ای در دل آنان میباشد او را هرگز نخواهند شناخت آنان کورو کروگنگ و لال میباشند تا مگر خدا آنها را از جهالت نجات دهد نخاندن نمازو حجامت نکردن انسان را گنگ و فراموشکار میسازد و پیری زودرس غلظت خون توی رگ میکنه مرگت کمک چبیو قندو نمک میکنه مرگت کمک ولی سه بار حجامت میکنه سکته را رد علامت حجامت گذشتن از صراطو برات در قیامت به پشت هر نبی مهر نبوت به پشت هر امام مهر امامت به پشت ما بود مهر حجامت شود کورو کچل هر بی حجامت جهنم بوده جا شان در قیامت
  قال صادق(ع) عقل و فهم و شعور مردم آخر الزمان آنقدر بالا میرود که همه عمرها به 500تا000 1سال خواهد رسید مارها هزار سال عمر میکنند هر سال پوست می اندازند و ما هم حجامت دفع سموم از پوست لاک پشت ها 450 سال عمر میکند و کلاغ 350سال عمر میکند کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک کاری نکن که سکته بفرستت زیر خاک بیا حجامت بکن زودی نرو زیر خاک عمر مارها هزار سالست چون هر سال پوست می اندازد عمر لاکپشت پانصد سال است عمر کلاغ چهارصد سال کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک دست دست نکن دیر میشه تنتو نکن زیر خاک هم اکنون پنج موجود باصفا و شریف خداوندی زنده اند اول خدا 2- حضرت خضر نبی 3- الیاس نبی 4 عیسی (ع) 5 قائم آل محمد (عج) تعالی فرجه شریف زکم خوردن کسی را تب نگیرد ز پر خوردن بروزی صد بمیرد اگه میخای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قندخون میشه رو غنو قندو نمک میکنه مرگت کمک
  هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم
  نه که حجامت قندو سمومه تنه بر عکس خون آب میشه روغنه
  برعکس خون آب میشه حجامت چربیو قند در بیاد تنت میشه سلامت اصلا نباش ناراحت بگیر حجامت راحت تنت میشه سلامت درد نداره حجامت عشق حجامت به همین تیغا شه تا که گل روی تو زود باز بشه وقتی که پشت تو همش میخاره قلب تو چون ناراحته مینا له
  حجامت بوده تنها راه چاره که از پوست غلظت خونت در آره
  حجامت میکند درد تو چاره که اصلا زره ای دردم نداره که از پوست غلظت خونت در آره و با رگهای تو کاری نداره حجامت با رگت کار نداره عرق با جوش از پوستت در آره در آره از پوست همه چربیو قندو سموم کاری بارگ و خون نداره تموم بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیرم زپوستت چربیو قندو سموم جاری میشه تو رگها خون جدیدو اعلاء غلظت خون در بیاد خون جدید جاش می آد رسوبات بدو میکروب ز هر جور جدار موی رگها را کند کور
  حجامت میکند درد تو چاره که ازپوست غلظت خونت در آره
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره
  میکشه بیرون همه چربیو قندو کلا کاری با رگ و خون نداره اصلا
  اگر غافل شوی تو از درونت شود مثل لجن آلوده خونت وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه
  چراغ خطر میزنی دو طبقه جوش میزنی قل جوشه لپو دماغ میده خطر ای حماق
  سموم بدو جوش چرکی نخواهی کنی از برایش تو فکری میخای چکار کنی دیگه سر تا پای تو گندیده چراغ خطر میزنی بااین جوشای انی هی مبینی تو انت هی میخارونی تنت پس کی عوض میکنی روغنت چکار تو کردی برای تنت عوض نکردی که تو روغنت کاری نکردی برای تنت میخارونی تنت را هی میبینی انت را نظافت درونی تا که عقب نمونی داشته باشی هر مرض روغن ترمز عوض روغن موتور عوض واسگازینم کن عوض روغن موتورعوض عوضی نرو نکن حض ای معدن جوشو چرک یه کم بکن هم تو فکر سه بار حجامت بکن اعتیادو ترک بکن سموم زدایی بکن بیرون بریز نیکوتین مثل اونه که بیرون میاد همیشه زقین اعتیادو ترک بکن فکری بحال مرگ کن نتیجه بخشه سه بار اگه حجامت بیاید چربیو قندو سموم باعث مرگه تموم بچهو پیرزنو مردو مریضو جوون بوود جای حجامت بین کتفان چه کارش با رگو با خونو شریان غلضت خونو سموم دفع نمیشه با حموم باید بشه تخلیه زسطح پوستت تموم نموده رویت سیاه غلظت خونت بیا کبود شدی مثل داش خون جدید میآد جاش کبود شدی مثل قیر بیا حجامت بگیر فرار نکن میشه دیر زودی میشی خیلی پیر آمپولو قرصو ترک کن فکری بحال مرگ کن بدون دردو دواء در جا بگیرید شفا ء میخای اگه نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قند خون میشه به پشت هر نبی مهر نبوت به پشت هر امام مهر امامت به پشت ما بوود مهر حجامت شود کورو کچل هر بی حجامت جهنم بوده جاشان در قیامت علامت حجامت جوازه در قیامت گذشتن از صراطو در بهشته رحمت نکردی تو خودکشی ستکه نکردی ای مرد زهر نخوردی اصلا همین که هستی فعلا آمپولو قرصو ترک کن فکری بحال مرگ کن آمپولو قرصو دواء هرگز نباشد شفاء آمپولو قرص یک درصد حجامته صدردصد بدون دردو دواء در جاء میده تن شفاء تحولات زیاد خدا نموده بیاید با چشم خود ببینید اصل حجامت میخاید شیوه نو و جدید دو از بخاخونو میکروب هر نوع مریض وزارت بهداشت دید شیوه ما پسندید اصل حجامت که میگند همین جاست صد پله بالاتر از آمپولو قرصو دواست فرق خون حجامت که داره خیلی غلظت چهل برابر بالاتر از خون رگ امت برعکس خون آب میشه حجامت کاری با رگ و خون نداره همت از روی پوست سیاه در نمیآد یک گیاه شوره زاره کله ات گرگ زده گله ات کچل حجامت بکن موهات همه در میآد هیپی میشی دوباره تنها همینه چاره قوی میشی مثل شیر بیا حجامت بگیر دست دست نکن میشه دیر تا نشدی دیگه پیر برعکس خون آب میشه حجامت چهل برابر بالاتر سمومه با خون رگ دفع میشه زپوستت چربیو قند خونت بلند میشه قدتو مرض میره ز جونت چربیو قندو سموم جمع میشه توی خون چاره نما قند خون تا که برون آی زبمبست خون فکر نکنی اینه راش فرار کنی هی ز داش بیا حجامت بگیر خون جدید میآد جاش عمرت میشه هزار سال پوست اندازه مار هر سال تو هم بکن حجامت سه بار در سا له راحت سموم خون دفع بشه مریضی هات رفع میشه نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه حجامت بوده تنها راه چاره سمومو چربیو قندت درآره که از پوست غلظت خونت درآره رنگت شده مثل قیر سه بار حجامت بگیر تا نشدی دیگه پیر بیا حجامت بگیر بوود جای حجامت بین کتفان چکارش بارگو با خونو شریان خانمها میشن به عادت آقایون بشند حجامت ماشینو عوض میکنند روغنشو به هر وقت گریس کاری واسگازین فرار نکن تو بنشین فراری از حجامت چرا ره میکنی گم که تا گردد رسوب خون تراکم وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه نمیکنی که تو گوش بالا بره عقلو هوش میبره بالا همه عقلو هوش بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان حجامت چاره درمانو درد است مناسب بهر زن اطفالو مرد است اگر خواهی تنت گرددسلامت حجامت کن حجامت کن حجامت با سه دفعه حجامت درمان میشه همه درد هر درد لاعلاجی درمان کند حجامت پولو دلارو ترک کن فکری بحال مرگ کن شیرجه نزن رو یورو میگیره قلبت یوهو با حجامت هر سیاست پایدار بی حجامت هر سیاست پای دار چه باشد علت اصلیه سکته مگر علم پزشکی پیش نرفته چه باشد علت سرطان و سکته مگر علم پزشکی پیش نرفته ویا تکنیک همه حرفو نگته اگر خواستید بدانید علتش را دلیل اصلیه بی ذلتش را رسو الله جوابش داده آن روز بخوان طب النبی را پس تو امروز خودت پی میبری علت چه باشد بناگه هستی ما از چه باشد خودت واقف شوی بر اصل علت نمایی اعتراف بر نظم خلقت چنان شیر سماور جرمو انلاح املاح بگیرد شیر قلبت را به ناگاه ولی گر جرم خونت را بگیری یقین بنما به این زودی نمیری ول گر جرم خونت را نگیری شوی کورو کچل زودتر بمیری چونکه حجامت شدند جزو نوابغ شدند قال علی (ع) حجامت بدن را سالم و عقل را افزایش میدهد حجامت خونگیری نیست بلکه حجم و رسوبات بدن را میگیرد داشته باشی هر مرض روغن جسمت عوض جاری میشه تو رگها خون جدیدو اعلاء نظافت درونی تا که عقب نمونی ربطی نداره حموم قلبت بگیره تموم حالا بورو هی حموم تا جونت بشه تموم بیا دیگه ریب نزن دست به ته دیگ نزن بیخود تو هی تیپ نزن نظافت درونی تا که عقب نمونی اگر خون تو شد لخته بدان هی میکنی سکته سکتهو ویروس بد به هر کی حجامتو کرده رد حجامت بوده تنها راه چاره که از پوست غلظت خونت در آره
  حتما شما لایق بهترینها هستید عطر آرام تو که از افق لبریز می‏شود، جهان در دامنه زلال روح تو به نماز می ‏ایستد.همه نام تو را می‏دانند. همه تو را می‏شناسند. تو شبیه ‏ترین غنچه ‏ها به بهاری، تو شبیه ‏ترین شکوفه ‏های ازل به پیامبری صلی‏ الله ‏علیه ‏و‏آله . همه عطر تو را می ‏شناسند. شیعه مولا سلام بر تو درود خدا لایق جان شما نثار روی شما سلام مولای ما هر که دهد این سلام خوشا به حالش تمام فدای رویش خدا بده تو مولای ما
  ای که نامت بود زیبنده لوحو قلم هر چه در مدحت بگویم باشه کم خداوندی که ره را مینماید ز انوار خوشش هی میسراید نمیگویم من این شعر طلایی که صاحب دل چنین او میسراید گنج عالم باشد این نور خدا با نمازان میکنند با حق صفا هر که شد تارک خدای عالمی در دو عالم خار گردد و ذلیل به هم زد حال من را بی نمازی گرفته اصلو فرعش را به بازی راهی نداره بی نماز توی جهنمه که باز اولین گروهی که وارد جهنم میشوند بی نمازان هستند و دومین گروه قاتلان سید الشهداء ع بر قدو بالای تو نور خداوندمستدام بر گل رویت سلام بیکران میفرستد بر گل روی تو آقا هم مدام جز تو عشقی در دلش پاینده نیست هر چه هست تنها گل روی تو هست بر گل رویت سلام میدهد عرفان مدام تو که هستی که چونی شیر خدا مرحبا بر روخ زیبای تو با فدای تو ای آقا یه کم بکن ما نگاه پرده غیبت کنار یوسف زهرا فدات منتظران را به لب آمد نفس ای بتو فریاد بفریاد رس قال صادق(ع) عقل و فهم و شعور مردم آخر الزمان آنقدر بالا میرود که همه عمرها به 500تا 1000 سال خواهد رسید مارها هزار سال عمر میکنند هر سال پوست می اندازند و ما هم حجامت دفع سموم از پوست لاک پشت ها 450 سال عمر میکند و کلاغ 350سال عمر میکند کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک بیا حجامت بکن زودی نرو زیر خاک هم اکنون پنج موجود باصفای خداوندی زنده اند اول خدا 2- حضرت خضر نبی 3- الیاس نبی 4 عیسی (ع) 5 قائم آل محمد (عج) تعالی فرجه شریف زکم خوردن کس را تب نگیرد زپر خوردن بروزی صد بمیرد اگه میخای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قندخون میشه سه بار حجامت میکنه جسم تو را سلامت فرار نکن لفتش بدی دیدار به قیامت فراری از حجامت چرا ره میکنی گم که تا گردد رسوب خون تراکم غلظت خونو سموم دفع نمیشه با حموم باید بشه تخلیه زسطح پوستت تموم کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک عمره ماره هزار سال پوست میندازه که هر سال عمر میکنه لاکپشت چهارصدو پنجاه سال میگند کلاغم بابا سیصدو پنجاه سال برعکس خون آب میشه حجامت گگول نکن به این تنت خیانت میکشه بیرون همه چربیو قندو کلا کاری بارگ و خون نداره اصلا حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره چربیو قندو سموم با عث مرگه تموم بچهو پیرزنو مردو مریضو جوون کبود شدی چون لبو سیاه شدی مثل قیر سرتو نزارو بمیر سه بار حجامت بگیر غلظت خون توی رگ میکنه مرگت کمک ولی سه بار حجامت میکنه سکته را رد
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره حجامت کن سکته نکن حجامت فاتح است مابقی فاتحه باحجامت هر سیاست پایدار بی حجامت هر سیاست پای دار
  حتما شما لایق بهترینها هستید شیعه مولا سلام بر تو درود خدا لایق جان شما نثار روی شما سلام مولای ما هر که دهد این سلام خوشا به حالش تمام فدای رویش خدا بده تو مولای ما
  روغنو قندو نمک میکنه مرگت کمک اگه میخوای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قند خون میشه زکم خوردن کسی را تب نگیرد ز پر خوردن بروزی صد بمیرد اگه میخای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قندخون میشه رو غنو قندو نمک میکنه مرگت کمک
  هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم
  نه که حجامت قندو سمومه تنه بر عکس خون آب میشه روغنه
  برعکس خون آب میشه حجامت چربیو قند در بیاد تنت میشه سلامت اصلا نباش ناراحت بگیر حجامت راحت تنت میشه سلامت درد نداره حجامت عشق حجامت به همین تیغا شه تا که گل روی تو زود باز بشه وقتی که پشت تو همش میخاره قلب تو چون ناراحته میناله
  حجامت بوده تنها راه چاره که از پوست غلظت خونت در آره
  حجامت میکند درد تو چاره که اصلا زره ای دردم نداره که از پوست غلظت خونت در آره و با رگهای تو کاری نداره حجامت با رگت کار نداره عرق با جوش از پوستت در آره در آره از پوست همه چربیو قندو سموم کاری بارگ و خون نداره تموم بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان نه که حجامت قندو سمومه تنه برعکس خون آب میشه روغنه هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیرم زپوستت چربیو قندو سموم جاری میشه تو رگها خون جدیدو اعلاء غلظت خون در بیاد خون جدید جاش می آد رسوبات بدو میکروب ز هر جور جدار موی رگها را کند کور
  حجامت میکند درد تو چاره که ازپوست غلظت خونت در آره
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره
  میکشه بیرون همه چربیو قندو کلا کاری با رگ و خون نداره اصلا
  اگر غافل شوی تو از درونت شود مثل لجن آلوده خونت وقتی که جسم تو همش مریضه خون تو چون توی رگات غلیظه
  چراغ خطر میزنی دو طبقه جوش میزنی قل جوشه لپو دماغ میده خطر ای حماق

  گوش کنند جانبازا شیمیایی هم دفع میشه اگه بیاند پیش ما تو جبهه ها رگباری میزدی موشک هر باری حالا که میگم سه بار بیا میخاد که جونت دربیآد جون دشمن تو در بیاد که نکنه دشمنی زیاد جانبازان و شهدا
  حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره حجامت کن سکته نکن حجامت فاتح است مابقی فاتحه باحجامت هر سیاست پایدار بی حجامت هر سیاست پای دار
  حتما شما لایق بهترینها هستید شیعه مولا سلام بر تو درود خدا لایق جان شما نثار روی شما سلام مولای ما هر که دهد این سلام خوشا به حالش تمام فدای رویش خدا بده تو مولای ما
  روغنو قندو نمک میکنه مرگت کمک اگه میخوای نمیری نخور نمکو روغنو شیرینی نمکو روغنو شیرینی لشه باعث چربیو قند خون میشه
  فلینظر الانسان الی طعامه
  1.آیا می دانید قرمزی درون کالباس از گوشت تاج خروس است.( زیر دندان خود حس کرده اید)

  2.آیا می دانید ماده ی اولیه کالباس و سوسیس از سویاست که سودا زا و مضر است و موجب کم حافظگی میشود بنابر شواهد عینی زایدات گوشت وگوشتهای غیرقابل استفاده برای ساخت سوسیس ککالباس استفاده می شود

  3.آیا می دانید در ماکارونی 20% گلوتن صنعتی استفاده می شود که سرطانزاست. و در بسیاری کارخانه ها نان خشک کپک زده بجای آرد در ماکارونی استفاده میشود, و ماکارونی یبوست زاست.

  4.آیا می دانید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانسهای علمی به عنوان سم کبد معرفی می شود

  5.آیا می دانید در نان باگت برای متخلخل شدن از پودرهای بکینگ یا جوش شیرین زیاد استفاده می شود که در گمرکها با علامت مرگ وارد می شود

  6.آیا می دانید نان های مصرفی بدلیل فاقد سبوس بودن از مهمترین قسمت ریز مغذی که گروه ویتامینهای(ب) می باشند محرومند و نان باگت بدترین نانهاست.

  7.آیا می دانید ساندیسها, نوشابه ها, بیسکویتها, کیکها و… با قندهای مصنوعی چون ساخارین که 1000 برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته می شود که دشمن کبد و کلیه می باشد

  8.آیا می دانید رنگهای افزودنی در نوشابه ها, ساندیس ها, کیکها, آدامسها و … همه سرطان زا هستند

  9.آیا می دانید ماده مخدر بنام COLA( پپسی کولا, کوکا کولاو …) در اکثر نوشابه ها وجود دارد که کافئین و کارامل از این دست هستند.
  10.آیا می دانید گوشت مرغ وماهی های پرورشی با هورمونها هستند که عوارض متعدد به بار می آورند

  11.آیا می دانید سرکه های صنعتی از اسید استیک محلول در آب بعلاوه اسانسها و رنگها هستند که همگی بسیار مضرند.

  12.آیا می دانید قیمت روغن ها مایع مثل آفتابگردان اگر واقعی باشد حدود 12 الی 15 هزار تومان خواهد بود ولی الان در بازار 900 الی 800 تومان است که از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزانتر است.

  13.آیا می دانید بیشتر محتوای روغن های مایع از پارافین خوراکی که محصول پالایشگاهای نفت است درست شده است که کلسترول خون را افزوده موجب چربی خون و… می شود که کشنده است.

  14.آیا می دانید جهت براق شدن خیار گلخانه ای از روغن مالی استفاده و خیار گلخانه ای بدلیل ندیدن نور خورشید سرطان زا و خطرناک اند.

  15.آیا می دانید موز بجای هوای گرم جنوب در گلخانه های شهرهای مختلف از جمله شهرهای شمالی آن هم توسط کاربیت در ظرف چند روز بطور انبوه به عمل می آید و موجب تولید مرض است و موز یبوست زاست.

  16.آیا می دانید در اکثر کارخانه های آبلیموهای صنعتی حتی یک عدد لیمو هم وارد نمی شود و آب لیمو صنعتی از (( آب کاه)) بعلاوه برخی اسانسها و جوهر نمک تولید می شود که همین امر موجب ته نشین نشدن محتوای آب لیمو می باشد

  17.آیا می دانید کره گیاهی دروغی بیش نیست و با مواد پایه ای نفت و در برخی کشورها فضولات انسانی تولید می شود و موجب تشکیل پلاک اتروم در عروق کرونر قلب و بیماری های ایسکمیک قلبی می شود و شعار ((کره مارگارین(گیاهی)دوست قلب شما)) فریب افکارعمومیست.
  18.آیا می دانید نوشابه ها موجب آسیب دیدگی سلولهای کبدی بیقراری نامنظمی ظربان قلب به علت وجود بنزوات سدیم و کافئین می شود.
  19.آیا می دانید گاز CO2 موجود در نوشابه سبب پوکی استخوان می شود, فسفر و اسید فسفریک آن رقیب کلسیم سطح استخوان و موجب نرمی استخوان می شود. یک عدد نوشابه به اندازه شش بشقاب برنج چاق کننده است و ضرر شربتهای کارخانهای مشابه ((سن ایچ)) کمتر از نوشابه نیست

  20.آیا می دانید مواد قندی موجود در نوشابه ها موجب پوسیدگی دندانها می شود (دندان شکسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل می شود).

  21.آیا می دانید سس مایونز حاوی مواد نگهدارنده(سربات پتاسیم و بنزوات سدیم) است که سرطان زا هستند.

  22.آیا می دانید سس مایونز از همه غذاها مضرتر برای صدمه به پوست و جوش صورت است.

  23.آیا می دانید پفک براساس تحقیقات علمی انجام شده در کشور انگلستان موجب عقیمی و ناباروری در کودکان می گردد.

  24.آیا می دانید پفک حاوی تارترازین( ماده قرمز و نارنجی رنگ) سبب اختلالات رفتاری و اضطراب و پرخاشگری و عصبیت در اطفال می شود

  25.آیا می دانید پنیر پفک اغلب پنیر تلخ( پنیر فاسد) و گندیده تاریخ مصرف گذشته می باشد چسبندگی پفک براساس تحقیقات تا 7 بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهایی میشود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر 2 عدد می باشد

  26.آیا میدانید برنج پرمصرفترین اقلام سفره امروز ایرانیان سودازاست و موجب غلظت خون می شود. برنج یبوست زاست که یبوست مادر همه بیماریهاست . برنج موجب انسداد عروقی سنگ صفرا و سنگ کلیه می شود خوردن برنج موجب تیرگی پوست می شود

  27.آیا می دانید چای سیاه موجب کم خونی, آریتمی قلبی, اختلالات گوارشی, چروکیدگی پوست و ریزش مو می شود
  28.آیا می دانید شکر سفید برای کبد مضرو موجب به هم خوردن متابولیسم سلولهای کبدی و مواد رنگبر قند و شکر هم مضر می باشد

  29.آیا می دانید قند و شکر تفاله ی باقیمانده چغندر قند و نیشکر است که مواد ارزشمندی آن گرفته شده به دامها داده می شود

  30.آیا می دانید به مرغها آنتی بیوتیک های متنوع و متعددی خورانده می شود که درصد بروز و شیوع عفونتهای میکروبی مصرف کنندگان را بالا می برد مرغهای ماشینی براساس تحقیقات فرانسوی ها بدلیل محرومیت از نور آفتاب بسیار مضرند

  31.آیا می دانید اسیدهای چرب ترانس در چیپس پس از حرارت مکرر سرطان زا می شود

  32.آیا میدانید ظروف استیل سرب در داخل غذا مینماید که سرطان زاست ظروق تفلون به دلیل تخریب لایه های تفلون سرطان زاست

  33.آیا می دانید ظروف آلومینیوم موجب کم خونی, آلزایمر, ضعف اعصاب و لرزش دست می شوند و ظروف لعاب دار حاوی ترکیب سرب بوده و سرطان زاست. ظروف زودپز, تندپز, مایکروویو و دستگاهای داغ کننده برقی همگی مضرند.

  * در دنیايی که سیگار فروخته و تبلیغ میشود چه جای تعجب است و اما چه کنیم؟
  قابل توجه دوگوله خورا آبشو بشو ماهی خورا قال رسوالله گوشت گاو مرض است و شیرش شفاست گوشت گوسفند شفا و شیرش مرض است گردو خاک پشم گوسفند میریزد مدام چون که بالا میرود پائین خاک شیر او مملو زخاکو میکروب است پشم او مملو از این نوع میکروب است میکروب خاکو سگو توله سگ است
  دوگوله خورای عزیر هیچ وقت نمیشند مریض گوشت گوسفند که شفاست برای هر درد دواست گوشت گاو ه مرض شیرشو بخور فقط پس شیر گوسفند مرض با گوشت اون کن تو حض
  * بهترین غذا آبگوشت با گوشت گوسفند است آنهم سر دست به پیامبر گفتند چرا سر دست ران که بیشتر گوشت دارد فرمود ران چون نزدیک نشیمنگاست بوی بده نشیمنگاه میگیرد و بهترین روغن, روغن حیوانی است. روغن کنجد و زیتون هم بهترین روغن گیاهیست. بهترین نان نانهاي سبوس دار است مثل نان سنگک بهترین نوشابه سکنجبین است که ترکیب مقداری عسل سرکه و … می باشد بیش از صد نوع چای هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجها مصرف انواع آنها توصیه می شود مثل( چای کوهی, گل گاو زبان, سنبل الطیب, گزنه, زنجبیل, گل نسترن, پونه, بابونه, دارچین, آویشن, استخودوس,…) همراه کمی نبات بجای قند وشکر استفاده از خرما, ارده شیره انواع میوه ها کشمش, توت خشک, عسل بسیار بجاست. بهترین ظرف که هم کمبودهای خون بدن را جبران کرده و هم موجب میکروب زدائی از غذا می شود ظرف سنگی و مسی می باشد که سفارش ائمه معصوم و رایج در کشورمان بوده است بهترین تنقلات آجیل های ط

 5. حجت اله عرفانیان پرواز
  اکتبر 20, 2010 در 10:21

  خراشهای کوچک برای درمانهای بزرگ/////
  حجامت کن سکته نکن حجامت فاتح است مابقی فاتحه حجامت با رگت کاری نداره عرق با جوش از پوستت در آره
  بوود جای حجامت بین کتفان چکارش با رگو با خونو شریان کلام احتجم من بین کتفه اگر روشن نگردد خیلی حیفه لایق دوست
  هر دکتری میزنه آمپولو قرصو سرم ما میگیریم ز پوستت چربیو قندو سموم
  نه که حجامت قندو سمومه تنه بر عکس خون آب میشه روغنه
  برعکس خون ت زودتر رشد میکنند) وقتی کبد خون فاسد را به طحال میفرستد . طحال هم یک رگ ورودی و یک رگ خروجی دارد که به روده بزرگ ریخته میشود و خون فاسد از طریق روده بزرگ دفع میشود.در ضمن رفتن به سازمان انتقال خون و خون دادن به هیچ عنوان تاثیر حجامت راندارد. هیچ دارو و قرص و آمپولی استفاده نکنید -مقاربت جنسی نکنید – //// عمر مارها هزار سالست چون هر سال پوست می اندازد عمر لاکپشت پانصد سال است عمر کلاغ چهارصد سال کمتر زمارو کلاغ سرتو نکن زیر لاک دست دست نکن دیر میشه تنتو نکن زیر خاک هم اکنون پنج موجود باصفا و شریف خداوندی زنده اند اول خدا 2- حضرت خضر نبی 3- الیاس نبی 4 عی�

  پاسخ:
  پدر آمرزیده به تعبیر گربه بدین نمط قران خوانی :
  ببری رونق مسلمانی
  دهها صفحه مطلب قدیمی به سبک قدیم را برای چند بار فزستادید یادتان هم نیست در سایت درج شده و سایت را با اینترنت ایران چقدر سنگین می کندبرای رسیدن به نامه تان آن را خیلی کم کردیم بماند .اما کسی هم این مطالب را نمی خواند.کما این که خود شما هم نیامدید از نامه قبلی تان خبر بگیرید ماهم آب در هاون می کوبیم با جواب دادن به شما

 6. حجت اله عرفانیان پرواز
  اکتبر 20, 2010 در 12:46

  با سلام
  چه زیبا میگی کلام
  عشق میکنم کلامت با ما بکن رفاقت
  دانم که تو عزیزی
  دوست دارم چون زیاد
  نبری مرا هم ز یاد ما میکنیم هم صفا
  از دستتو با وفا
  گفتم که بوده زیاد کمش کنم خیلی باد
  نمی دونند طلایه این شعر ناب
  مایه مردم اگه بدونند
  جواب میدند به خدا
  شاد میشی هم تو ما
  فدات بشم الهی اینقدر تو باصفایی
  کمو زیادش باتو
  نمیفرستم دیگه مطلب باشه قدیمی
  عرفان که میگه سلام
  تو بخوان لپ کلام
  خدا نگهدار تو باشه خدا یار تو
  نگاه کنم که هر روز پنجشنبهو جمعه
  نه این سایت زیبا ی تو
  پاسخ:
  خدا خیرتان بدهد شعر هم میگویید حداقل رعایت نوشتن و قافیه وو..را بفرمایید

 7. حجت اله عرفانیان - پرواز
  ژانویه 1, 2011 در 13:22

  با سلام به شما و همکارانتان دکتر عزیز لطفا شعر حجامت و گفته های اینجانب را پاک بفرمائید تا اشعار کاملتر را برای شما عزیز ارسال کنم ممنون و متشکرم گربه ز هفت متری سموم خون رد نشه نمیشینه روی اون حتی یه دونه پشه
  پاسخ:
  از شما درخواست کردیم از فرستادن این اشعار بلند خودداری فرمایید .اینها نقض غرض و هدف شمارا در بردارد مطول وخسته کننده است .

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دنبال‌کردن

هر نوشتهٔ تازه‌ای را در نامه‌دان خود دریافت نمایید.

به 200 مشترک دیگر بپیوندید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: